Real se poigrao sa Fenerbahčeom

„Kraljevski klub” u Istanbulu slavio čak 94:65
1927 pregleda 0 komentar(a)
Valter Tavareš zakucava loptu u koš Fenerbahčea, Foto: Euroleague

Real Madrid se prošetao do trofeja Kupa kralja, u polufinalu savladao Valensiju 20 razlike, u finalu domaću Unikahu 27, a onda nastavio u istom ritmu i u Evroligi.

I to na mjestu gdje domaćin rijetko gubi, a i kada se to dogodi, uglavnom u uzbudljivim završnicama. Ali, sada je sve bilo drugačije - „kraljevski klub” je savladao Fenerbahče usred Istanbula čak 94:65.

Real je dominirao od sredine 1. četvrtine, a činilo se da bi tiom Željka Obradovića mogao da se vrati u 3. kvartalu, kada je nekoliko puta prišao na minus devet.

Odgovor je bio surov - Madriđani su napravili seriju 22:2 i u 34. minutu stekli rekordnih plus 29 (82:53).

Džejsi Kerol je ubacio 20 poena, Valter Tavareš 16, Trej Tompkins 14, Džordan Miki 12...

Kod domaćih, na nivou su bili samo Nando de Kolo (21) i Jan Veseli (16).

Asvel Zvezdana Mitrovića je izgubio na gostovanju Olimpijakosu (77:68), dok je Alba preokretom u posljednjoj četvrtini stigla do pobjede protiv Zenita u Sankt Peterburgu (83:81).