Rogaška bolja, prvi poraz Sutjeske u Nikšiću

Slovenci su slavila 90:84, u utakmici 7. kola
953 pregleda 0 komentar(a)
Ismet Sejfić, Foto: Sutjeska/MM
Ažurirano: 13.11.2019. 21:10h

Košarkaši Sutjeske doživjeli su prvi poraz kod kuće u ovoj sezoni ABA2 lige, treći ukupno u regionalnom takmičenju.

Slovenačka Rogaška je slavila večeras u Nikšiću 90:84 (25:23, 18:23, 23:18, 18:26), u utakmici 7. kola.

Rogaška, koja je stigla do skora 4-3, kao Sutjeska, drugi put u tri međusobna duela je slavila protiv Sutjeske u ABA2, ligi, prvi put u gostima.

Gosti su do trijumfa došli zahvaljujući veoma dobrom šutu za tri poena od 52 odsto (27-14), a bili su bez greške sa linije bacanja (14-14), i imali su manje izgubljenih lopti (12-18). Sutjeska je poražena iako je imala ukupno bolji procenat šuta (52,9 - 50%) i više skokova (34-18).

U prve dvije četvrtine viđena je rezultatska klackalica, nakon prve dionice je Sutjeska imala dva poena prednosti, a nakon druge gosti sa tri poena, iako su Nikšićani sredinom druge četvrtine vodili šest poena razlike (35:29).

Rogaška je vodila do sredine treće četvrtine, do šest razlike (49:43), ali je Sutjeska serijom 8:0 preokrenula, povela 58:55, a onda je dva minuta prije kraja četvrtine stigla i do devet poena razlike (66:57).

Rogaška je do kraja dionice smanjila na 66:64, a u posljednjoj četvrtini je neizvjesnost trajala do dva minuta prije kraja (83:82), kada su gosti utakmicu prelomili sa dvije trojke (Lelić i Ferme), za nedostižno vođstvo od 90:84, na 34 sekunde prije kraja...

Kod domaćina odskočili su Nikola Pavlićević sa 19 poena, te po šest skokova i asistencija, Ismet Sejfić sa 16 poena, Draško Knežević sa 13 i Marko Ćalić sa 10 poena i osam skokova.

Najbolji u timu pobjednika sa po 25 poena bili su Đorđe Lelić i Tadej Ferme, koji je imao i sedam asistencija.

Sutjeska u osmom kolu, 19. novembra, dočekuje Split.