Šamar u Novom Mestu: Budućnost izgubila od Krke!

Očajno izdanje na gostovanju fenjerašu ABA lige i peti uzastopni poraz Podgoričana
11499 pregleda 48 komentar(a)
Goga Bitadze na večerašnjoj utakmici
Ažurirano: 24.12.2018. 19:48h

Od ovakvog šoka se teško oporaviti - košarkaši Budućnost Volija izgubili su na gostovanju fenjerašu ABA lige, Krki (69:64)!

Tim Aleksandra Džikića je katastrofalno počeo meč, za osam i po minuta dao svega dva poena, pa je gubio 18:2!

Bilo je i 20 razlike (32:12), nakon čega je evroligaš sve vrijeme jurio prošlogodišnjeg šampiona ABA 2 lige.

Najbliže je prišao nepuna tri minuta prije kraja, kada je Edvin Džekson zaključio seriju 8:0 za 64:59.

Podgoričani su pokušali da agresivnom odbranom ukradu loptu, da Krka ni šesti napad zaredom ne šutnu na koš, ali su ostavili samog kao duha Jura Balažiča, koji je pogodio trojku za 67:59.

Posljednju šansu da učini finiš uzbudljivim je imao večeras najbolji igrač Budućnosti Petar Popović, ali je pri rezultatu 67:62 promašio oba bacanja na 35 sekundi do kraja.

Popović je bio najefikasniji igrač „plavih” sa 16 poena, a Džekson, Koti Klark i Bitdaze su ubacili po 12. Sve je to bilo uzalud, jer je učesnik Evrolige katastrofalno šutirao slobodna bacanja - 20 od 35.

Ovo je peti uzastopni poraz Budućnosti, a tek joj slijede teška gostovanja Bajernu, Crvenoj zvezdi i Emporio Armaniju...

KRKA - BUDUĆNOST VOLI 69:64 (18:5, 16:14, 18:24, 17:21)

Novo Mesto - Dvorana „Leon Štukelj”. Gledalaca: 970. Sudije: Dragojević (Crna Gora), Mrdak, Stefanović (Srbija).

Krka: Jančar-Janc, Marineli, ŠKEDELJ 3, Osolnik 10 (1-1), BRATOŽ 8, Stipaničev, Cinac 3, ĐAPA 11, Fifolt 4 (4-2), BALAŽIČ 10, Lalić 8 (4-4), LAPORNIK 12 (2-2).

Budućnost Voli: DŽEKSON 12 (2-2), SU. ŠEHOVIĆ, E. KLARK 7 (6-3), Barović, K. Klark 12 (9-6), Se. Šehović, GORDIĆ 1 (2-1), BITADZE 12 (6-2), Omić 4 (3-2), Popović 16 (7-4), Bel, Nikolić.