Maksimalne pobjede Poljske, Rusije, Srbije i Francuske, Ukrajina izbacila Belgiju, ispala Holandija

Poljska, aktuelni dvostruki uzastopni prvak svijeta, u osmini finala je “pospremila” Španiju 3:0
3112 pregleda 5 komentar(a)
Odbojkaši Srbije, Foto: VDB / Bart Vandenbroucke
Ažurirano: 22.09.2019. 01:10h

Od četiri rivala Crne Gore u grupnoj fazi Evropskog prvenstva, u četvrtfinale se plasirale Poljska i na iznenađenje Ukrajina. Holandija, jedan od domaćina EP, eliminisana je u Apeldornu od Njemačke (3:1), a ispala je i Češka.

Poljska, aktuelni dvostruki uzastopni prvak svijeta, u osmini finala je “pospremila” Španiju 3:0. Kubanac sa poljskim pasošem, Vilfredo Leon je bio centralna figura meča sa 19 poena.

Ukrajina, koja je bila treća u grupi Crne Gore, kojoj je naša selekcija uzela set, je iznenadila Belgiju, još jednog domaćina EP, pobjedom od 3:2. Dmitro Vjckij sa 23 poena je bio najbolji u timu Ukrajine, Jan Jereščenko je dodao 20, dok se kod Belgijanaca istakao Bram van der Dries (19).

Ukrajina će u četvrtfinalu igrati protiv Srbije, koja se mučila prvi set protiv Češke, ali je na kraju upisala maksimalnu pobjedu. Srbiju su predvodili Aleksandar Atanasijević i Uroš Kovačević sa po 16 poena, a najefikasniji u češkom timu bio je Donovan Džavornok sa 18.

"Nemamo više prava na grešku. Česi su ušli u utakmicu znajući da nemaju šta da izgube, rizikovali su mnogo na servisu, mi smo napravili neku servis grešku više i to je rezultiralo da smo osvojili prvi set sa 31:29. Važno je da smo dobili taj set na razliku, s obzirom na to da će nam trebati ovakvi mečevi, da teško bilježimo te pobjede jer dolaze sve teži protivnici. Svi smo svjesni da taj četvrtfinalni meč odlučuje prolazak u polufinale i da je najvažniji meč na prvenstvu", rekao je Atanasijević.

Predvođeni Dmitrijem Volkovim (18 poena), i Rusi su bili više nego ubjedljivi protiv Grčke, a u osmini finala će igrati u Ljubljani protiv Slovenije, koja je u “Stožicama”, pred 8.368 gledalaca nadvisila Bugarsku sa 3:1.

Najzad, u tri seta je prošla i Francuska, koja je slavila protiv Finske, Stefan Boje sa 19 i Ervin Ngape sa 16 poena su bili najbolji kod “trikolora”.