Malović izgubio od evropskog prvaka u borbi za medalju

Dvostruki evropski prvak zaustavio je pobjednički niz borca Onogošta u Parizu
1010 pregleda 0 komentar(a)
Malović
Malović

Crnogorski karatista Nikola Malović kao petoplasirani završio je nastup na turniru Premijer lige u Parizu.

Član nikšićkog Onogošta poražen je danas u meču za treće mjesto i bronzanu medalju od zvaničnog prvaka Evrope, Ugura Aktaša iz Turske 2:0.

Malović, bronzani sa prošlogodišnjeg prvenstva Evrope, osvajanjem petog mjesta ostvario je najbolji rezultat na turnirima Premijer lige.

"Zadovoljan sam što sam odradio šest dobrih mečeva protiv vrhunskih boraca. Ostaje da se analizira nastup i da se radi na greškama, kako bi sledeći nastupi bili još bolji", rekao je Malović.

Aktaš, koji je dvostruki prvak Evrope, sredinom januara bio je srebrni na turniru Serije A u Čileu.

Prošle sezone osvojio je Premijer lige u Dubaiju, Šangaju i Madridu i turnire Serije A u Montrealu i Santijagu.

Malović je juče u prvom kolu pobijedio Rubena Henoa iz Kolumbije 6:5, u drugom kolu eliminisao je Francuza Salija Dijopa 2:0, dok je u trećem izgubio od Japanca Rijatara Arage 1:0.

Japanski borac plasirao se u finale, čime je Malovića povukao u repesaž.

On je u repesažu eliminisao Makedonca Gligora Petkova 10:2 i Mikelea Martina iz Italije 1:0 i izborio meč za medalju.

Od ostalih crnogorskih takmičara Marina Raković juče je zaustavljena u repesažu, Biserka Radulović dan ranije u katama u trećem krugu, dok je Mario Hodžić u borbama eliminisan na startu takmičenja u kategoriji do 67 kilograma.