Selmanović u četvrtfinalu, Kajević eliminisan

U četvrtfinalnom meču ga očekuje borba protiv Foada Hašemija iz Azerbejdžana
885 pregleda 0 komentar(a)
Alen Selmanović, Foto: Privatna arhiva

Crnogorski kik bokser Alija Selmanović plasirao se četvrtfinale, dok je Dejvid Kajević nastup na seniorskom prvenstvu svijeta u Sarajevu završio u osmini finala.

Selmanović je u meču osmine finala, u kategoriji preko 91 kilogram, disciplina lou kik, pobijedio Mehmeta Ozera iz Turske 2:1.

U četvrtfinalnom meču sjutra ga očekuje borba protiv Foada Hašemija iz Azerbejdžana.

Plasman među osam najboljih u disciplini lou kik nije izborio Kajević, koji je u kategoriji do 81 kilogram izgubio od Nikole Drobnjaka iz Bosne i Hercegovine 3:0.

Sjutra će na ring i ostali crnogorski predstavnici - Remzija Dacić (lou kik, do 75), Miroslav Vujović (K1, preko 91) i Anastazija Petrović (K1, do 56 kilograma).

Protivnik Dacića u osmini finala biće Luis Enrike Delgado Kamposano iz Meksika, dok će se Vujović u četvrtfinalu i meču za medalju boriti protiv Bjelorusa Pjotra Ramankeviča.

Protivnica Anastaziji Petrović u osmini finala biće Patrisija Erera Martos iz Španije.