Budućnost prespavala 35 minuta, pa oduvala Savehof

„Plave” gubile 20:18, ali su se onda uozbiljile i slavile 33:24
9698 pregleda 3 komentar(a)
Rukometašice Budućnosti, Foto: Dejan Starčević/ŽRK Budućnost
Ažurirano: 22.02.2020. 15:19h

Poluvrijeme i „kusur” je bilo katastrofalno. Budućnost nije ličila na sebe, protiv najgore ekipe glavne faze Lige šampiona djelovala potpuno nezainteresovano, pogubljeno, ali se na vrijeme probudila i veoma ubjedljivo savladala Savehof (33:24).

Domaće su dominirale u prvih 35 minuta. Bile su znatno motivisanije, vodile od starta, da bi Budućnost u 14. minutu prvi put stigla do vođstva (7:6).

Savehof je, ipak, nastavio da kažnjava propuste u jednoj od najjačih odbrana na svijetu i serijom 4:0 došao do 10:7, a u 22. minutu do rekordnih plus četiri (13:9).

„Plave” je u igri držala Milena Raičević, koja je jedina bila raspoložena u napadu, ali je švedski prvak održavao prednost do 36. minuta, kada je Ema Ekenman-Fernis dala svoj sedmi gol za 20:18.

To kao da je bio signal za konačno buđenje. Odbrana je postala prava, Emili Sando je konačno počela da brani, pa se mreža nije zatresla 13 i po minuta.

Za to vrijeme, Budućnost je dala sedam golova, povela 25:20 i riješila sve dileme, da bi u finišu stigla i do rekordnih plus 10 (33:23).

SAVEHOF - BUDUĆNOST 24:33 (17:15)

Partile - „Partile arena”. Gledalaca: 500. Sudije: Kijauskaite i Žalijene (Litvanija). Sedmerci: Savehof 7 (6), Budućnost 3 (3). Isključenja: Savehof 4, Budućnost 12 minuta.

Savehof: Berjeson (tri odbrane), KRON-ANDERSON (šest odbrana), Kardel, EKENMAN-FERNIS 9 (4), MORTENSEN 3, Krenel 1, FORSBERG 1, Ertorp, Lundbek 3 (1), Karlson, PETERSON 1, Frikmer, DANO 3, Lindberg-Blom, Ostrem, LAGERBON 3 (1).

Budućnost: Vujisić (jedna odbrana), SANDO (devet odbrana), RADIČEVIĆ 5, JAUKOVIĆ 6, Pletikosić, Vujović 2, Džaferović 1 (1), LAZOVIĆ 5, Godeč, Brnović 3, BULATOVIĆ, Ramusović, KADOVIĆ 3, RAIČEVIĆ 8 (2).