Španija brani zlato, Slovenija podbacila u odbrani

Finale Španija - Hrvatska
2022 pregleda 0 komentar(a)
Rukometaši Španije, Foto: AP

Španija će braniti evropsku rukometnu krunu - "furija" je u polufinalu pobijedila Sloveniju 34:32, pa će se u nedjelju za zlato boriti sa Hrvatskom, koja je ranije u epskom duelu savladala Norvešku nakon dva produžetka (29:28).

Španija je na poluvremenu vodila pet razlike (20:15), imala i šest golova prednosti, da bi uporni Slovenci iz izgubljene pozicije došli u situaciju da uvedu meč u produžetke.

Minut i 13 sekundi do kraja, smanjili su na 33:32, pokušali da se odbrane, ali je Aleks Dujšebajev u pasivnom napadu Španaca pogodio i riješio dileme...

Dujšebajev, Raul Entrerios i Anhel Fernandes su postigli po šest golova, dok su u slovenačkom timu najbolji bili Jure Dolenec sa sedam i Blaž Janc sa šest pogodaka.