Velika borba i velika pobjeda: Crna Gora bolja od Mađarske, glavna runda sada je blizu

Crna Gora je u prva dva kola savladala Kazahstan i Senegal
29217 pregleda 15 komentar(a)
Jovanka Radičević
Ažurirano: 03.12.2019. 08:37h

Pratite live blog utakmice Crna Gora - Mađarska.

24
:
25
Mađarska
Crna Gora
Kumamoto - Dvorana prefekture Kumamoto. Sudije: Garsija i Marin (Španija)
Pobjeda Crne Gore nad Mađarskom 25:24 i veliki korak ka plasmanu u drugu fazu.
Velika borba se vodila svih 60 minuta, utakmica je prelomljena u posljednjih deset, kada su Jauković i Bulatović postigle dva gola na isteku napada, a odbrana Crne Gore bila briljantna, iako su tri igračice imale po dva isključenja.
Jovanka Radičević je postigla osam golova, Milena Raičević sedam, sjajne na golu bile su Marta Batinović i Marina Rajčić, a i Ljubica Nenezić je odbranila sedmerac.
"Lavice" imaju tri pobjede, blizu su glavne faze, a sjutra od sedam ujutro igra sa Rumunijom.
60
Klujber pogaša, ali nema vremena za preokret.
Goal
Nevjerovatna greška, žurba, loše dodavanje Raičević, pa sedmerac za Mađarsku.
Brani Batinović, Crna Gora pobjeđuje. Tajm-aut Johanson.
59
Bulatović opet na isteku napada, 25:23, minut i po do kraja.
Goal
58
Kazna je stigla, Šacl za 23:24. Mađarska napada sa sedam igračica.
Goal
Jauković je imala otvoren put možda i da riješi meč, promašila je sa šest metara.
56
Gol Jauković na isteku napada, 24:22, promašaj Tomori.
Goal
55
Jeftino izgubljena lopta i gol Lukač iz kontre, 23:22.
Goal
Kakva odbrana Crne Gore u ovom trenucima, pet i po minuta do kraja.
53
Batinović brani, a Raičević pogađa iz teške pozicije, 23:21.
Goal
52
Mađarska krila stvaraju probleme - Šacl za 21:21, ali Jauković odmah uzvatila 22:21.
Goal
50
Lukač šesti put, 20:20. Brnović na drugoj strani - 21:20, na asistenciju Raičević.
Goal
Biro zaustavlja zicer Brnović, ostaje 20:19.
48
Gol Brnović iz kontre, 20:19 za Crnu Goru.
Goal
Nenezić na golu - odbranila je sedmerac Tot.
47
Radičević iz sedmerca, 19:19.
Goal
46
Tomori iz prodora, peti gol Mađarica u kratkom periodu, 19:18 za Mađarsku.
Goal
45
Nastavlja se serija Mađarske - Šacl za vođstvo 18:17, ali stiže izjednačenje Jauković, 18:18.
Goal
44
Serija Mađarske 3:0, peti gol Lukač, 17:17.
Goal
42
Brnović je pogodila stativu, a Tovizi gol 16:17. Nova greška Brnović, ali srećom Tomori promašuje...
Goal
41
Opet višak za Lukač na krilu, 17:15
Goal
40
Konačno pogađa i Mehmedović, prvi, ali važan gol - 20:17. Tajm-aut Mađarska.
Goal
37
Lukač iz tranzicije nakon izgubljene lopte, 16:14.
Goal
36
Bulatović za 16:13, najveća prednost Crne Gore.
Goal
Još jedno isključenje, drugo za Brnović, po dva imaju Bulatović i Jauković. Rajčić brani šut Klujber, odbranila se Crna Gora.
34
Pogađa i Raičević sa sedam metara, prvi put plus dva za Crnu Goru, 15:13.
Goal
32
Novi gol Radičević iz sedmerca, drugi put lobom - 14:13.
Goal
Izjednačenje 13:13, Faluvegi.
Počelo je drugo poluvrijeme.
Kraj poluvremena. Crna Gora vodi 13:12.
Žestoka borba u Kumamotu, rezultatska klackalica i veliki problemi za Crnu Goru - šest isključenja i crveni karton Klikovac.
Sjajne u napadu Raičević (6) i Radičević (5), odlične na golu Batinović i Rajčić.
30
Radičević u posljednjoj sekundi za 13:12.
Goal
30
Faluvegi sa krila za 12:12.
Goal
Nova dva minuta kazne, sada za Brnović.
28
Jauković iz prodora, 12:11 za Crnu Goru. Odbranile su se "lavice" sa igračicom manje.
Goal
Rajčić brani šut Šacl. Velike probleme ima Crna Gora - po dva isključenja imaju Jauković i Bulatović, Klikovac van igre do kraja.
28
Teška odluka španskih sudija, veoma diskutabilna - crveni karton za Klikovac, koja je, čini se, nenamjerno zakačila Kovačic po licu.
Red
26
Opet Šacl, Mađarska ponovo vodi, ali Milena Raičević drži Crnu Goru - peti gol, 11:11.
Goal
25
Sabo iz sedmerca za 10:10.
Goal
24
Konačno, prvo vođstvo. Iz dobre odbrane sijevnula je kontra i gol Raičević, 10:9 za Crnu Goru.
Goal
Biro je zaustavila zicer Radičević, mogla je Crna Gora do prvog vođstva.
21
Raičević za 9:9 sa igračicom više.
Goal
Sjajna odbrana Marine Rajčić - skinula je zicer Lukač.
Tajm-aut Mađarska.
20
Radičević efektno sa sedam metara, 9:8 za Mađarsku.
Shot
Isključenje Klujber, nakon faula nad Raičević. Sedmerac.
19
Opet Mađarska ide na plus dva, nakon novog gola Šacl. Crna Gora je 10 minuta sa igračicom manje. Napada bez golmanke.
Shot
Veliki problemi - drugo isključenje za Bulatović, dva ima Jauković.
18
Lukač ne fgriješi, 8:7.
Goal
Biro brani šut Bulatović za prvo vođstvo Crne Gore, promašila je zatim i Raičević.
16
Šacl pogađa sa krila, 7:6 za Mađarsku. Tajm-aut Johanson i gol Radičević, njen četvrti, 7:7.
Goal
14
Radičević sigurna sa sedam metara, 6:6.
Goal
Isključenje Mađarica - Tot nakon faula nad Raičević. Sedmerac.
13
Tomori sa igračicom više, snažno od prečke, 6:5 za Mađarsku.
Goal
Novo isključenje, čak četvrto, skoro cijeli meč Crna Gora se brani sa igračicom manje. Dva minuta za Bulatović.
12
5:5, Radičević, iz odbijene lopte, nakon promašaja Mehmedović iz kontre.
Goal
11
5:3 za Mađarsku, golom Hafre. Raičević iz individualne akcije - 5:4.
Goal
10
Šacl sa krila, 4:3 za Mađarsku.
Goal
8
Sabo iz sedmerca, Despotović sa igračicom manje, 3:3.
Goal
Isključenje i za Mehmedović, sedmerac za Mađarsku. Crna Gora sa dvije igračice manje.
Dva minuta za Jauković, već drugo isključenje za beka Crne Gore.
Rajčić prvi put na golu - odbranila je sedmerac Klujber.
4
Raičević za 1:1, ali Hafra nakon brzog centra odmah pogađa. Uzraća Raičević - 2:2.
Goal
3
Klujber iz sedmerca.
Goal
Dva minuta za Jauković. Sjajna odbrana Batinović - skinula je zicer Kovačic.
Počeo je meč.
Za naše najbolje rukometašice Svjetsko prvenstvo počinje od danas.Crna Gora od sedam sati ujutro po našem vremenu igra protiv Mađarske, meč trećeg kola prve faze.To je prvi od tri odlučujuća meča za plasman u drugu rundu i nastavak borbe za odlazak na olimpijske kvalifikacije.Crna Gora je ostvarila dvije očekivane pobjede, nad Senegalom i Kazahstanom, uz prilično neubjedljivu igru. Za Mađarice, kasnije Španjolke i Rumunke, biće potrebno mnogo više.Mađarska ima polovičan skor, pobjedu nad Kazahstanom i poraz od Španije.