Dragan Drašković je postigao dva gola, Foto: Aleksandra Krupanič

Crnogorski vaterpolisti pobjedom završili grupnu fazu na Evropskom prvenstvu.

Njemačka
Crna Gora
Rezultat po četvrtinama: 1:2, 0:3, 1:3, 1:2.
Budimpešta - Bazen "Dunav arena". Sudije: Kolombo (Italija), Švarc (Izrael).
Crnogorski vaterpolisti nisu dozvolili iznenađenje protiv Njemačke - slavili su ubjedljivo (10:3) i drugim mjestom u grupi ispunili prvi cilj na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.
Druga pozicija znači i lakšeg protivnika u osmini finala. "Ajkule" će se sastati sa Turskom (ponedjeljak od 14:30) u duelu u kojem su apsolutni favorit.
Crna Gora bi plasmanom među osam najboljih na EP obezbijedial vizu za kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre, što je i bio primarni cilj pred ovo takmičenje.
Ako savlada Tursku tim Vladimira Gojkovića će u četvrtfinalu igrati sa Italijom, prvoplasiranom ekipom grupe D.
NJEMAČKA - CRNA GORA 3:10 (1:2, 0:3, 1:3, 1:2)
Budimpešta - Bazen „Dunav arena”. Sudije: Kolombo (Italija), Švarc (Izrael). Igrač više: Njemačka 7 (2), Crna Gora 9 (5). Peterci: Njemačka 1 (-).
Njemačka: Šenkel (13 odbrana), Rajbel 1, Van der Boš, Real, Šulc, Jingling, Štreleckij, Gilen 2, Štam, Ćuk, Restović, Ajdner, Gec.
Crna Gora: Lazović (11 odbrana), Brguljan, Radović 2, Petković 1, Čučković, Obradović, Vidović, Đurđić 1, Ivović 2, Spaić 2, Drašković 2, Pješivac, Tešanović (dvije odbrane).
Kraj utakmice - Crna Gora je pobijedila Njemačku 10:3 i ide u osminu finala s druge pozicije. Naredni rival je Turska, u ponedjeljak od 14.30.
Njemci su pogodili u napadu s dva igrača više. Strijelac je Gilen za 10:3.
Crna Gora je potpuno slomila otpor Njemačke. Radović je pogodio za 10:2 u napadu s igračem više.
Deveti pogodak za Crnu Goru dao je Ivović - 9:2.
Počela je posljednja četvrtina. Na golu "ajkula" sada je mladi Tešanović.
Sigurno vođstvo Crne Gore nakon tri četvrtine - 8:2.
Drašković iz kontranapada nije pogriješio - Crna Gora vodi 8:2.
Đurđić je pogodio u napadu s dva igrača više. Sada je 7:2 za "ajkule".
Rajbel je smanjio na 6:2 u napadu s igračem više.
Šesti gol Crne Gore - drugi za Spaića za 6:1.
Njemačka ima prvi napad i u trećoj četvrtini.
Crna Gora ima veliku prednost na poluvremenu - vodi 5:1 protiv Njemačke u duelu u kojem joj i bod garantuje drugo mjesto u grupi.
Đurđić je pogodio prečku u napadu s igračem više.
Ivović je pogodio za 5:1 iz kontranapada.
"Ajkule" su prvi put na plus tri - 4:1. Strijelac je Drašković u napadu s igračem više.
Spaić se upisao s igračem više. Crna Gora opet ima dva gola prednosti - 3:1.
Crnogorski vaterpolisti su potpuno stali u napadu.
Pješivac je skrivio peterac, ali je Lazović zaustavio Rajdela.
Prvi napad u drugoj četvrtini ima Njemačka.
Petković je imao šansu iz kontranapada na kraju četvrtine, ali je Šenkel odbranio. Crna Gora vodi 2:1 nakon prvih osam minuta.
Prvi gol Njemaca - Gilen je smanjio na 2:1.
Još jednom odlična odbrana "ajkula" s igračem manje. Ostaje 2:0.
Njemcima je prvo priznat, a onda poništen gol. Snimak je pokazao da lopta nije prešla zamišljenu gol liniju.
Radović se upisao nakon kontanapada - 2:0 vodi Crna Gora.
Odbranila se naša selekcija s igračem manje.
Crna Gora vodi 1:0, strijelac je Petković u napadu s igračem više.
Počeo je meč u "Dunav areni".
Crna Gora je prije 14 dana na pripremnom turniru u Podgorici savladala Njemačku 19:11.
Vaterpolo reprezentacija Crne Gore od 17.30 igra sa Njemačkom i juri pobjedu ili remi čime bi osigurala drugo mjesto u grupi A na Evropskom prvenstvu.
Druga pozicija znači i lakšeg protivnika u osmini finala - "ajkule" bi se sastale sa Turskom. Ako završe kao treće, u osmini finala bi tim Vladimira Gojkovića gotovo sigurno čekao okršaj sa Mađarima.
Crna Gora ima imperativ da dođe do četvrtfinala, jer samo plasman među osam najboljih na EP garantuje i vizu za kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.
Naši vaterpolisti su na startu turnira savladali Slovačku 15:4, potom su u derbiju izgubili od Hrvatske 11:10.
Njemci su poraženi od Hrvata (17:9) i opravdali su ulog favorita protiv Slovačke - 8:5.