MUNDIJAL Argentinski fudbalski tango, Poljaci se provukli do osmine finala

Australija - Danska 1:0 i Tunis - Francuska 1:0 u grupi D, Poljska - Argentina 0:2 i Saudijska Arabija - Meksiko 1:2 u grupi C

60404 pregleda 17 komentar(a)
Slavlje nakon gola Mekalistera, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.12.2022. 00:07h
Završeno
00:00h

Poznata su četiri para osmine finala Mundijala.

Ovo je kompletna šema nokaut faze.

Sofascore
22:37h

Četvrtak je uzbudljiv dan u Kataru.

Igraju se mečevi u grupama E i F.

Od 16 sati je rasplet u grupi F, Hrvatska – Belgija i Maroko - Kanada.

U 20 časova su mečevi grupe E - Španija - Japan i Njemačka - Kostarika.

22:00h

Argentina je otplesala fudbalski tango, odigrala briljantan meč protiv slabih i plašljivih Poljaka i u velikom stilu, pobjedom 2:0, uz promašeni penal Mesija i mnogo šansi, osvojila prvo mjesto u grupi C i otvorila put i do četvrtfinala – u prvoj nokaut rundi je čeka je Australija.

“Gaučosi” su žestokim tempom slomili rivala, a u drugom poluvremenu su Mekalister i Alvares našli rješenje za golmana Šćešnjog, koji je činio čuda u prvih 45 minuta, zaustavivši i šut Mesija sa bijele tačke.

Poljska, ipak, ide dalje, sa drugog mjesta i na duel sa Francuskom.

Meksikanci su tragičari, pobijedili su Saudijsku Arabiju 2:1, a mogli i mnogo ubjedljivije, gol su primili u 96. minutu, pa su završili grupu sa četiri boda kao i Poljaci, ali uz slabiju gol razliku.

U grupi D, Australija je pobijedila Dansku 1:0 i osvojila drugo mjesto, dok je Francuska poražena od Tunisa 1:0, ali je odbranila lidersku poziciju.

21:57h

Poljska slavi - Saudijska Arabija je smanjila protiv Meksika na 2:1, golom Al Dosarija, pa Poljaci idu dalje zbog bolje gol razlike.

21:56h

Kraj. Argentina - Poljska 2:0.

21:44h

Sada je promašio Lautaro Martines. Meksikanci ne mogu da vjeruju šta nije iskoristio napadač Intera.

21:32h

Umalo 3:0, Mesi je lansirao Alvaresa, koji je pogodio spoljnji dio mreže.

21:30h

Šćešnji je spriječio treći gol Argentine.

21:27h

U ovom momentu, Poljska i Meksiko imaju isti broj bodova, istu gol razliku, isti međusobni skor - odlučuje u tom slučaju manji broj kartona.

Meksikanci imaju sedam, Poljaci četiri.

21:26h

68. minut - Hulijan Alvares, golčina mladog napadača Mančester sitija.

Sjajna akcija "gaučosa", sjajan udarac sa 12-13 metara pod prečku.

Gol pogledajte ovdje.

21:14h

Meksiko vodi 2:0 i sada se odjednom otvaraju šanse za osminu finala. Drugi gol je postigao Luis Čaves iz Pačuke.

Argentina
Izmjena: 21:46h
21:10h

Meksiko sada ima četiri boda, kao i Poljska - Meksikanci imaju minus jedan, a Poljaci plus jedan gol razliku.

21:10h

48. minut - Meksiko je poveo protiv Saudijske Arabije golom Martina.

21:09h

Umalo je Poljska izjednačila iz prvog napada - šut glavom Glika završio je zamalo pored stative.

21:05h

Goooooollllllllll - Argentina vodi. Prvi napad u nastavku, Aleksis Mekalister.

Zahvatio je loptu i pogodio donji desni ugao, Šćešnji nije mogao ništa.

Izmjena: 21:10h
20:48h

Argentina je uradila sve što je trebalo osim najvažnijeg - da postigne gol.

Nije mogla do gola, jer je Vojćeh Šćešnji činio čuda na golu Poljske. Branio je sve, uključujući i penal Leu Mesiju - 0:0 nakon 45 minuta.

Šćešnji

Golman Juventusa je zaustavio penal i Saudijca Al Dosarija u prošlom meču, bio je odličan i protiv Meksika na startu, a Poljska još nije primila gol u Kataru.

Nema golova ni na meču Meksiko - Saudijska Arabija.

U ovom trenutku dalje idu Poljska i Argentina.

Izmjena: 21:13h
20:42h

Još jednom Alvares i još jednom Šćešnji.

20:38h

Šta radi Vojćeh Šćešnji - odbranio je penal Leu Mesiju!

Golman Poljske je zaustavio i šut Saudijca Al Dosarija sa bijele tačke...

Situaciju iz 38. minuta pogledajte ovdje.

20:38h

Prilično kontroverzna odluka...

20:36h

Argentina je ponovo opasna, velika šansa za Alvaresa i nova velika intervencija golmana Poljske. U nastavku akcije Šćešnji je rukom zakačio Mesija u glavu, ali je Argentinac prethodno tukao glavom.

Sudija Makeli je nakon što je vidio snimak dosudio penal!