76313 pregleda 48 komentar(a)
Ažurirano: 01.12.2022. 22:42h
Završeno
21:54h

Gotovo je - Japan je savladao Španiju rezultatom 2:1 i osvojio prvo mjesto u grupi E.

"Samuraji" u osmini finala igraju sa Hrvatskom, dok će se Španija sastati sa Marokom.

Eliminisana je Njemačka, iako je bila bolja od Kostarike 4:2.

Sjutra je rasplet u grupama G i H.

Sastaju se Gana - Urugvaj i Južna Koreja - Portugal od 16, te Srbija - Švajcarska i Kamerun - Brazil od 20 sati.

kostur Mundijala u Kataru
Izmjena: 22:42h
21:46h

Njemačka vodi 4:2, Filkrug je strijelac za 4:2.

21:41h

Ponovo vodi Njemačka - 3:2 protiv Kostarike, drugi gol Haverca.

Kako stvari stoje, neće to biti dovoljno "elfu", samo remi u duelu Španije i Japana bi joj donio osminu finala.

21:29h

Odmah je izjednačila Njemačka, Haverc je poravnao na 2:2.

21:27h

Ludilo u grupi E - Kostarika je preokrenula golom Vargasa, vodi 2:1 protiv Njemačke.

U ovom trenutku Japan i Kostarika idu u osminu finala.

21:24h

Grupa E

Japan - Španija 2:1

Goan 48, Tanaka 54 - Morata 12.

Kostarika - Njemačka 2:4

Teheda 59, Vargas 71 - Gnabri 10, Haverc 73, 85, Filkrug 90.

21:20h

Ako Španija izgubi, a Kostarika pobijedi Njemačku, onda bi prošli Japan i Kostarika.

21:14h

Ludi početak drugog poluvremena - sada je i Kostarika izjednačila protiv Njemačke - 1:1.

Mrežu Nojera je zatresao Teheda.

21:12h

Na tabeli uživo je Japan sada prvi, Španija druga, a Njemačka i Kostarika bi ispali.

21:07h

Veliki preokret Japana - vodi 2:1 protiv Španije.

Nekoliko minuta se čekao VAR, na kraju je presudio - pogodak Tanake.

21:04h

Japan je izjednačio protiv Španije - 1:1.

Strijelac je bio Goan u 48.

21:01h

Počelo je drugo poluvrijeme.

20:46h

Kraj prvog poluvremena, Španija i Njemačka imaju minimalnu prednost u duelima sa Japanom odnosno Kostarikom.

20:42h

Kostarika je imala veliku šansu za izjednačenje, Fuler je promašio nakon velike greške Ridigera. Nojer je sada sačuvao "manšaft".

20:39h

Gnabri je bio blizu da poveća prednost Njemačke, ostalo je 1:0.

20:31h

Nakon pola sata igre - Španija ima rezultat za prvo mjesto u grupi, Njemačka bi kao drugoplasirana prošla u osminu finala.

20:12h

Španija ima prednost protiv Japana - Morata je zatresao mrežu za 1:0.

Gol pogledajte ovdje.

20:10h

Njemačka vodi od 10. minuta - 1:0.

Gnabri je pogodio glavom na centaršut Rauma.

20:08h

Japan je imao šansu preko Ita, koji je šutirao pored gola.

20:00h

Počele su utakmice grupe E, pred posljednje kolo sva četiri tima imaju šanse da odu u osminu finala.