MUNDIJAL Srbija bez odbrane - Švajcarska ispratila "orlove" iz Katara, Brazil pokazao da je ranjiv, suze Sona i Suaresa

Portugal - Južna Koreja 1:2, Urugvaj - Gana 2:0, Srbija - Švajcarska 2:3, Kamerun - Brazil 1:0

84611 pregleda 159 komentar(a)
Gol Frojlera za 3:2, Foto: Reuters
Završeno
21:59h

Švajcarska se pridružila Brazilu u osmini finala, Srbija je porazom i sa samo jednim bodom, kao posljednja u grupi završila takmičenje na Mundijalu.

U meču odluke Švajcarci su slavili sa 3:2.

U drugoj utakmici, kombinovani Brazil je pokazao slabosti, poražen je od Kameruna 1:0.

Brazil će u osmini finala igrati sa Južnom Korejom, Švajcarska ide na Portugal.

Izmjena: 22:28h
21:53h

Još jedna gužva. Džaka je žestoko ušao u duel sa Milenkovićem i izazvao bijesnu reakciju srpskih igrača. Jasno je sve...

21:51h

Kamerun vodi protiv Brazila 1:0, gol Abubakara u 92. minutu.

Gol pogledajte ovdje.

21:38h

Izašli su Tadić i Živković, ušli Đuričić i Radonjić.

21:28h

Šaćiri i Sou izlaze, Zakarija i Fernandes na terenu za Švajcarsku.

21:27h

Maksimović umjesto Milinković-Savića.

21:25h

Gužva kod klupe Srbije, svi igrači su skočili sa klupe, golman Rajković je dobio karton - Džaka se prethodno uhvatio za međunožje, a to isto uradio je Vlahović u prvom poluvremenu.

21:24h

(Ne)sporna situacija u šesnaestercu Švajcarske. Šer je povukao Mitrovića, ali sudija Rapalini nije smatrao da je dovoljan kontakt za penal, nije to smatrao niko iz VAR sobe.

21:16h

57. minutu - sve je moglo da bude gotovo. Embolo je prebacio gol iz peterca, s tim da je možda bio i u ofsajdu.

21:14h

Prvi minuti za Jovića, zamijenio je Vlahovića. Ušao je Gudelj umjesto Veljkovića.

21:07h

48. minutu - divna akcija Švajcarske. Sve su efektno uradili, na kraju je Remo Frojler pogodio za 3:2, nakon što mu je Vargas petom ostavio loptu.

Izmjena: 21:10h
20:49h

Kraj poluvremena. Srbija - Švajcarska 2:2, Brazil - Kamerun 0:0.

U ovom trenutku, Švajcarska je uz Brazil u osmini finala.

Srbiji treba pobjeda. Srpski tim je okrenuo 0:1 u 2:1, ali odbrambeni dio tima i defanzivna postavka igre su daleko od napadačkog talenta koji posjeduju Tadić, Mitrović, Vlahović, Kostić...

20:44h

44. minutu - kako je "pukla" odbrana Srbije. Ušetali su se Švajcarci u gol. Šaćiri je dugo vukao loptu, Sou je proslijedio do Vidmera na desnoj strani, a Bril Embolo je sa druge stative proslijedio u gol.

Gol Emboloa za 2:2
Izmjena: 21:12h
20:35h

35. minut - Srbija vodi 2:1, kakav preokret. I kakve napadače ima srpski tim - Dušan Vlahović je iz teške pozicije, iz polušanse, pogodio za vođstvo.

Vlahović daje gol za 2:1
Izmjena: 20:54h
20:30h

30. minut - Šaćiri je mogao još jednom da šokira Srbiju. Pas Rodigesa, nije bilo ofsajda, šut švajcarskog reprezentativca završio je pored gola.

20:26h

26. minut - brza reakcija Srbije. Sjajna akcija - centaršut Tadića i briljantan trzaj glavom Aleksandra Mitrovića.

Gol Mitrovića za 1:1
Izmjena: 20:39h
20:20h

20. minut - u momentima dominacije Srbije, gol Švajcarske. Đerdan Šaćiri, baš kao i prije četiri godine u Rusiji.

Odbrana Srbije ponovo nije na vrijeme "skupila", mnogo prostora je imao Šaćiri, njegov šut je zakačio Pavlovića i lopta je u mreži.

Šaćiri slavi gol za 1:0
Izmjena: 20:32h
20:19h

Srbija dominira, Kostić probija po lijevoj  strani...

20:11h

11. minut - Srbija bez sreće. Živković je sjajnim udarcem sa 20-ak metara pogodio stativu, lopta se odbila do Mitrovića koji nije imao vremena da reaguje.

20:01h

U prvih 30 sekundi dvije šanse za Švajcarsku - Embolo, pa Šaćiri, branio je Milinković-Savić.