MUNDIJAL Argentina plesala i drhtala do kraja - "gaučosi" kroz dramu do četvrtfinala sa Holandijom

U nedjelju se od 16 sati sastaju Francuska i Poljska, a u 20 Engleska i Senegal.

SP Katar 2022.
22:01h

Poznat je prvi par četvrtfinala Mundijala u Kataru - 9. decembra će se na "Lusailu" sastati Argentina i Holandija.

"Gaučosi" su večeras nakon drame, uprkos velikoj dominaciji, savladali Australiju 2:1 - trijumf su im donijeli Lionel Mesi i Hulijan Alvares.

Argentina, SP Katar 2022.

Holanđani su ranije danas bili bolji od Sjedinjenih Američkih Država - 3:1.

Pogađali su Memfis Depaj, Dejli Blind i Denzel Damfris.

Izmjena: 22:10h
21:57h

Gotovo je - Argentina je savladala Australiju 2:1 i zakazala duel sa Holandijom u četvrtfinalu.

Taj meč je na programu 9. decembra.

21:55h

Kakva šansa za Australiju u 97. minutu - Martines je odbranio šut Kjuola! Preživjela je Argentina.

21:49h

Sedam minuta sudijske nadoknade.

21:47h

Lautaro je imao šansu da riješi sve nakon prodora Mesija, ali je očajno šutirao.

21:44h

Još pet minuta do kraja regularnog dijela meča.

21:39h

Kakva šansa za Australiju - Behić je izblokiran iz peterca nakon što je prošao kompletnu odbranu Argentine. Spasao je "gaučose" Lisandro Martines.

21:35h

Gotovo ni iz čega, Australija je smanjila na 2:1 - Gudvin je pogodio uz pomoć defanzivca Argentine.

Odjednom drama, Argentina više nije sigurna.

21:33h

Još 15 minuta do kraja, Argentina napada, Australija više ne može da parira.

21:29h

Alvares i Akuna su napustili teren, u igri su Lautaro i Taljafiko.

21:24h

Argentina sada dominira - nije daleko ni treći gol.

21:24h

Argentina vodi 2:0, nakon greške odbrane Australije i golmana Rajana.

Alvares je sve to iskoristio, pa "gaučosi" lete ka duelu sa Holandijom u četvrtfinalu.

21:18h

Osmina finala

Argentina - Australija 2:1

Mesi 35, Alvares 57 - Gudvin 77.

Odigrano danas

Holandija - SAD 3:1

Depaj 10, Blind 45+1, Damfris 81 - Rajt 76.

Izmjena: 21:42h
21:14h

Desetak minuta igre u nastavku, Skaloni je već napravio jednu izmjenu - izašao je Papun Gomes, na terenu je Lisandro Martines.

21:02h

Počelo je drugo poluvrijeme.

20:41h

Kakve brojke, kakva karijera - Leo Mesi je dao 789. gol u svom 1.000. meču u karijeri, ali i tek prvi u nokaut fazi na mundijalima.

Izmjena: 20:59h
20:37h

Sjajno je Otamendi "odložio" loptu do Mesija, koji je u svom 1.000 meču u karijeri dao deveti gol na mundijalima, a prvi u nokaut fazi!

Pogledajte OVDJE.

20:36h

Nije tako izgledalo, ali Argentina pronalazi put do gola - 1:0, Leo Mesi u 35. minutu.