MUNDIJAL: Englezi na Francuze u četvrtfinalu, Kejn prestigao Linekera, Žiru Anrija, sjajni Mbape

Francuska - Poljska 3:1 (Olivije Žiru 44, Kilijan Mbape 74, 90+1 - Robert Levandovski 90+9), Engleska - Senegal 3:0 (Džordan Henderson 38, Hari Kejn 45+3, Bukajo Saka 57)

62656 pregleda 14 komentar(a)
Ažurirano: 04.12.2022. 22:04h
Završeno
16:00h

Osmina finala

Francuska - Poljska 3:1

(Olivije Žiru 44, Kilijan Mbape 74, 90+1 - Robert Levandovski 90+9)

Engleska - Senegal 3:0

(Džordan Henderson 38, Hari Kejn 45+3, Bukajo Saka 57)

Izmjena: 21:15h
21:49h

Engleska je savladala Senegal 3:0 i zakazala četvrtfinalni okršaj sa Francuskom.

Albion je poveo u 38 minutu nakon lijepe akcije i pogotka Džordana Hendersona, na 2:0 je povisio Hari Kejn u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio Bukajo Saka u 57. minutu.

Nakon trećeg pogotka situacija na terenu se smirila, ništa se njie dešavalo, obje ekipe su jedva čekale kraj meča.

Inače, Hari Kejn je večeras postigao prvi gol u Kataru, a 11. za Englesku na velikim takmičenjima, pa je na prvom mjestu prestigao Garija Linekera.

21:42h

Jedan od rijetkih pokušaja Senegalaca u nastavku, ali nema promjene rezultata.

21:31h

Prošlo je 70 minuta, Engleska je nakon trećeg gola zatvorila utakmicu, ništa se ne dešava.

21:15h

Engleska vodi 3:0, gol je postigao Bukajo Saka.

Druga asistencija Fila Fodena.

Engleska ide na Francusku u četvrtfinalu.

Bukajo Saka
21:14h

Udarac Kejna sa preko 30 metara, Mendi iz drugog pokušaja hvata loptu.

21:04h

Hari Kejn je postigao 11 pogodaka na velikim takmičenjima i na prvom mjestu vječne liste engleskih fudbalera prestigao Garija Linekera.

21:03h

Počelo je drugo poluvrijeme.

20:47h

Engleska vodi 2:0, konačno gol u Kataru postiže Hari Kejn.

Furiozan finiš prvog poluvremena Albiona.

Kontra Engleske, asistent je Foden.

Hari Kejn
Izmjena: 21:00h
20:41h

Šansa i za Kejna, ali loša reakcija fudbalera Totenhema.

20:38h

Englezi postižu gol iz prve šanse na utakmici - Fil Foden je počeo akciju, pronašao Harija Kejna, koji je proslijedio do Džuda Belingema, a fudbaler Borusije Dortmund je asistirao Džordanu Hendersonu.

Engleska vodi 1:0.

Engleska
20:35h

U sastavu Engleske nema Rahima Sterlinga, koji je večerašnju utakmicu propustio zbog porodičnih razloga, saopštio je Fudbalski savez Engleske.

Sterling je bio starter u prve dvije utakmice na Svjetskom prvenstvu u Kataru, ali nije igrao posljednji meč u grupi B protiv Velsa (3:0).

Engleski savez nije naveo više detalja, osim da Sterling neće biti na raspolaganju selektoru Sautgejtu.

20:31h

Još jedna šansa za Senegalce, pogriješio je Saka, Ismalila Sar proigrao Diju, ali je Pikford odbranio.

Bolje prilike je imala afrička selekcija, Englezi nisu zaprijetili.

20:28h

Na tribinama je zanimljivije, nego na terenu.

SP Katar 2022.
20:22h

Prva prilika na meču i to za Senegal - centaršut sa desne strane, greška Megvajera pokušao je Dija, ali slabo, lopta je došla do Sara koji je šutirao preko gola.

20:11h

Prošlo je deset minuta igre, nema prave šanse, lopta je u posjedu Engleske.

20:00h

Počela je utakmica.

19:00h

Sastavi Engleske i Senegala:

17:50h

Završena je utakmica, pobjeda Francuske 3:1.

Olivije Žiru je postigao vodeći gol i na prvom mjestu vječne liste francuskih golgetera prestigao Anrija.

Nakon Žirua dva pogotka je postigao Kilijan Mbape. On je pet puta tresao mrežu u Kataru, a devet puta računajući i prethodni Mundijal u Rusiji, koji mu je bio prvi u karijeri.

Gol za Poljsku postigao je Robert Levandovski iz penala u 99. minutu. On je iz drugog pokušaja pogodio, nakon što je morao da ponovi izvođenje, jer Ljoris nije stajao na liniji.