MUNDIJAL Moć Portugala i het-trik mladića zbog koga je Ronaldo počeo na klupi, Maroko otpisao Španiju

Maroko - Španija 3:0 penali (0:0), Portugal - Švajcarska 6:1

69567 pregleda 48 komentar(a)
Završeno
21:52h

Maroko i Portugal kompletirali su četvrtfinalne parove Mundijala u Kataru.

Marokanci su napravili još jednu senzaciju, u penal-ruleta eliminisali su Španiju – nakon 120 minuta nije bilo golova, da bi u dramatičnoj završnici, heroj bio golman Bono, koji je zaustavio šuteve Solera i Busketsa, dok je Sarabija pogodio stativu. Hakimi je zadao završni udarac Španiji – 3:0.

Maroko je u grupnoj fazi pobijedio Belgiju 2:0 i Kanadu 2:1, a igrao 0:0 sa Hrvatskom.

Portugalci su deklasirali Švajcarsku sa 6:1. Kristijano Ronaldo je ostao na klupi, a Gonsalo Ramos koji je dobio šansu umjesto njega postigao tri gola. Upisali su se i 39-godišnji Pepe, koji je postao najstariji strijelac u grupnoj fazi šampionata svijeta, gol je dao i bek Gereiro, a tačku stavio Rafael Leao.

Četvrtfinalne borbe počinju u petak kada igraju Hrvatska – Brazil i Holandija – Argentina.

U subotu se sastaju Portugal – Maroko i Engleska – Francuska.

21:50h

92. minut - Portugal - Švajcarska 6:1, Rafael Leao je stavio tačku, drugim golom na Mundijalu.

21:44h

Ronaldo je dao gol, ali iz ofsajda.

21:38h

Gonsalo Ramos je najmlađi het-trik strijelac na Mundijalima još od 1958. godine i Peleovog učinka na SP u Švedskoj.

21:31h

20 minuta za Ronalda i kapitenska traka do kraja, ovacije sa tribina. Zamijenio je Žoaa Feliksa zvanično, a ušao je umjesto Gonsala Ramosa, strijelca het-trika.

Ronaldo
21:25h

5:1 - het-trik, prvi u Kataru, i to mladića koji je zamijenio Kristijana Ronalda.

Treći gol Gonsala Ramosa.

Gol pogledajte ovdje

Gonsalo Ramos
Izmjena: 21:28h
21:16h

Smanjila je Švajcarska na 4:1, preko Manuela Akanđija u 58. minutu.

Gol pogledajte ovdje.

21:14h

4:0 za Portugal - munjevita akcija, Rafael Gereiro je pospremio loptu pod prečku.

Gereiro
21:09h

51. minut - Gonsalo Ramos, drugi gol, 3:0 za Portugal.

Kakva odluka Fernanda Santoša da 21-godišnjem napadaču Benfike ukaže šansu prije Ronalda.

Ramos za 3:0
20:48h

Još jednu šansu imao je Ramos, odlična odbrana Zomera.

20:40h

Pepe, kultni defanzivac, najstariji je strijelac u nokaut fazi Mundijala svih vremena.

20:32h

33. minut - 2:0 za Portugal. Legendarni Pepe, nakon kornera, sa 39 godina (40 puni u februaru) daje gol na Mundijalu.

Pepe daje gol za 2:0
Izmjena: 21:19h
20:30h

Opasan šut  Šaćirija iz slobodnog udarca, Diogo Kosta je izbacio u korner.

20:21h

Pokušaj Otavija, pravo u Zomera, ali sjajni momenti Portugala.

20:17h

17. minut - Portugal vodi. Gonsalo Ramos, zbog koga je Ronaldo ostao na klupi - projektil u bliži ugao udarcem sa 13-14 metara iskosa sa lijeve strane.

Gol Ramosa za 1:0
20:15h

Portugalci bolji u uvodu meča, ali bez uzbuđenja pred golom Švajcarske.

20:00h

Počeo je meč.

19:12h

Sastavi Portugala i Švajcarske.

18:47h

Maroko je u četvrtfinalu nakon serije penala - Bono je bio heroj, zaustavio je šuteve Solera i Busketsa, Sarabija je pogodio stativu.

Na kraju 3:0 u penal-ruletu, Hakimi je zadao završni udarac.