MUNDIJAL Argentina preživjela penal-rulet, Hrvatska zaustavila Brazil i nastavila čudesan put

Hrvati eliminisali Brazil, Argentinci Holanđane nakon penal-ruleta

105899 pregleda 145 komentar(a)
Argentinci slave gol Lautara, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.12.2022. 23:17h
Završeno
23:16h

Sjutra u 16 sati igraju Maroko i Portugal, a od 20 Engleska i Francuska.

kostur Mundijala u Kataru
22:59h

Argentina je vodila 2:0 protiv Holandije, golovima Nahuela Moline i Lea Mesija, da bi pogocima Vuta Veghorsta Holanđani stigli do produžetaka.

Odlučivali su penali, kao i u duelu Brazila i Hrvatske, a "gaučosi" su sa 4:3 prošli u polufinale.

22:55h

Lautaro Martines - ne griješi, 4:3. Argentina je u polufinalu protiv Hrvatske, 13. decembra.

22:54h

Luk de Jong za 3:3.

22:53h

Enco Fernandes je promašio gol, ostaje 3:2 pred posljednju seriju.

22:52h

Veghorst je precizan - 3:2.

22:51h

Montijel siguran - 3:1.

22:51h

Kopmajners je smanjio na 2:1, ali već su dva penala promašili Holanđani.

22:50h

Paredes za 2:0.

22:49h

Martines ponovo sjajan - uhvatio je šut i Berghujsa.

22:49h

Mesi pogađa, Argentina 1:0.

22:47h

Martines brani šut Van Dajka.

22:43h

Kraj. Penali. Argentina je vodila 2:0, Holandija do izjednačenja došla u 11. minutu nadoknade, drugim golom rezerviste Veghorsta.

U drugom produžetku Argentinci su imali tri šanse, a Enco Fernandes je pogodio stativu u 121. minutu.

22:42h

Enco Fernandes sa 20 metara - stativa u 121. minutu.

22:41h

Ponovo Lautaro, odlično je izborio poziciju na ivici šesnaesterca, odličan Nopert.

22:38h

Pokušao je i Pecela, nakon kornera, preko prečke...

22:37h

Opasan je i Enco Fernandes, lopta se odbila od Veghorsta preko gola.

22:36h

Kakva šansa i kakva sreća za Holandiju - udarac Lautara Martinesa blokirao je Van Dajk.