Budućnost u finalu poražena od Brindizija: "Plavi" stali u drugom poluvremenu

59 pregleda 9 komentar(a)
Aleksa Ilić, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 16.09.2018. 20:06h

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su u finalu turnira u Brindiziju od domaćina - 87:79.

Brindizi je do pobjede došao velikim preokretom u drugom poluvremenu, koje je riješio u svoju korist čak sa 18 poena razlike.

Zahvaljujući raspoloženom Kotiju Klarku, koji je u prvoj četvrtini postigao 11 poena, Budućnost je u prvom poluvremenu održavala sigurnu prednost, koja je nakon 20 minuta iznosila plus devet - 44:35.

U istom ritmu počeo je i treći period, ali su igrači Brindizija serijom 17:3 čak i preokrenuli.

Ipak, u posljednjih 10 minuta "plavi" su ušli sa četiri poena prednosti - 63:59.

Domaći tim je u odlučujućem periodu dominirao i na kraju došao i do ubjedljive pobjede.

Koti Klark je postigao 17, a Erl Klark 15 poena. Nemanja Gordić je ubacio 12, po deset Aleksa Ilić i Aron Kraft.

Budućnost je u Brindiziju igrala bez crnogorskih reprezentativaca - Nikole Ivanovića, Filipa Barovića, Suada Šehovića, Petra Popovića i Milića Starovlaha, kao i bez francuskog asa Edvina Džeksona, te povrijeđenog Danila Nikolića.

Crnogorski evroligaš od 20. septembra igraće na Super kupu ABA lige, a rival u četvrtfinalu biće domaćin turnira Igokea.