Đoković u polufinalu, Čilić bolji od Iznera

4 komentar(a)
čilić, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.11.2018. 22:28h

Marin Čilić ostao je u trci za plasman u polufinale završnog Mastersa u Londonu, a Džon Izner osvajanjem jednog seta odlučio prvog učesnika završnice.

Hrvatski teniser savladao je Amerikanca 2:1 (6:7, 6:3, 6:4), ostvario prvu pobjedu u grupi "Gustavo Kuerten".

Nakon što je Izner dobio prvi set, Novak Đoković je i teorijski obezbijedio prolaz u polufinale uoči posljednje runde i duela sa Čilićem.

Đoković je u prvom meču dana lako pobijedio Aleksandra Zvereva 2:0 (6:4, 6:1).

U noćnom terminu, duel dva moćna servera pripao je Čiliću, koji je u drugom i trećem setu bio bolji na riternu i u razmjeni od američkog bombardera.

Uprkos porazu, i Izner još nije ispao iz trke, ali mu je u posljednjem kolu potrebna pobjeda nad Zverevom, kao i trijumf Đokovića nad Čilićem.

Zverev bi pobjedom protiv Iznera kao drugoplasirani iz grupe ušao među četiri najbolja igrača posljednjeg turnira u godini.