Dragović sedmi, Perunović deseta u Sarajevu

150 pregleda 0 komentar(a)
Miloš Dragović, Foto: ASCG
Ažurirano: 16.09.2018. 19:35h

Crnogorski atletičar Miloš Dragović osvojio je u Sarajevu sedmo mjesto, dok je Slađana Perunović završila kao desetoplasirana na Balkanskom prvenstvu u polumaratonu.

Dragović je trku istrčao sa novim ličnim rekordom - sat, 14 minuta i 16 sekundi, dok je Perunović ostvarila vrijeme sat, 22 minuta i 42 sekunde.

U konkurenciji polumaratonaca prvak Balkana postao je Tasdemir Ajkut sa rezultatom sat, osam minuta i sekundu. On je slavio ispred Iva Balabanova iz Bugarske (1:08,03) i Ilhana Cuhata iz Turske (1:09,15).

U konkurenciji polumaratonki zlatnu balkansku medalju osvojila je Olivera Jeftić (1:14,46), srebrna je bila Hrvatica Bojana Bijeljac (1:14,56), a bronzana Olesea Smovjenco iz Moldavije (1:16,41) .

Prvnstvo je održano u okviru 12. Sarajevskog polumaratona, koji je okupio 2.500 takmičara iz 45 država svijeta.

Trijumfovali su Stenli Kipruti iz Kenije (1:07,11) i Olivera Jeftić (1:14,46)