U Torinu je bilo 84:80 za crnogorskog šampiona.
121 pregleda 9 komentar(a)
Bobi Braun, Foto: Eurocupbasketball.com
Ažurirano: 14.11.2018. 19:49h

Nije nam poznat podatak koliko se po Baru vozi automobila poznate italijanske marke, ali je jasno da košarkašima Mornara, definitivno, prija Fiat.

Izabranici Mihaila Pavićevića su večeras upisali drugu pobjedu u grupi D, ponovo protiv istog rivala, Fiata, sa 86:83 (20:21, 25:19, 20:20, 21:23).

Fiat je i nakon ovog kola jedina ekipa u grupi bez pobjede.

Mornar je dobio samo jednu od četiri četvrtine, ali je prednost koju je stekao u drugoj odbranio do kraja. Barani su u tada stigli do vođstva od 41:32 (18. minut), u posljednjem minutu treće četvrtine su vodili 65:58, a na tri minuta i šest sekundi prije kraja su imali prednost od 76:67. Ipak, Italijani su uspjeli da se vrate u meč, i završnicu učine neizvjesnom.

Trojkom Tonija Kara su prišli na 82:80, na 21 sekundu prije kraja, a onda je siguran za Mornar sa linije penala bio Bronson Kejnig.

Prvo je pogodio oba za 84:80, 13 sekundi prije kraja, a onda je nakon nove trojke gostiju (Viktor Rud za 84:83, četiri sekune prije kraja), još dva puta bio precizan, tri sekunde prije kraja, za konačnih 86:83, pošto posljednji šut Kara za tri poena zamalo nije bio precizan...

Najbolji u pobjedi Mornara bio je francuski centar Londing Sane sa dabl-dabl učinkom od 23 poena, od čega pet trojki (iz šest pokušaja) i 10 skokova.

Pratili su ga Amerikanci Antabija Voler sa 18, Bronson Kejnig sa 15 (obojica su postigli po tri trojke) i Bobi Braun sa 11 poena.

"Svaka pobjeda velika za nas u ovakvom takmičenju. Više smo nego srećni zbog naše druge pobjede. Igrali smo mnogo bolje nego u prethodnih par utakmica, u napadu i odbrani. Nije lako odmah uklopiti nova dva igrača, ali smo na dobrom putu. Čestitam mojim igračima na dobroj utakmici i ovoj pobjedi", istakao je trener Mornara Pavićević.

U gostujućem timu se istakao Viktor Rud sa 24 poena (četiri trojke).

Mornar u narednom kolu, 21. novembra, gostuje španskoj Unikahi.

Mornar – Fiat 86:83 (20:21, 25:19, 20:20, 21:24)

Bar – Dvorana: „Topolica“. Gledalaca: 1.437. Sudije: Kortez (Španija), Silva (Portugal), Isguder (Turska).

Mornar: Mićović 5 (2-1), Braun 11 (2-2), Kejnig 15 (4-4), Drenovac 3 (2-1), Pavić, Vujošević 4 (4-2), Pavićević, Voler 18 (3-1), Lending 23, Vranješ, Rebić 5, Luković 2.

Fiat: Vilson 17 (2-1), Rud 24 (9-4), Anumba 2 (4-2), Kar 9, Poeta 13 (2-2), Tejlor 12 (8-4), Marone, Portaneze 6 (4-4), Mitika, Stodo.