Bavarci opet deklasirali Čelsi, „blaugrana” savladala Napoli na „Nou kampu”, pa će se evropski giganti sastati u četvrtfinalu 14. avgusta u Lisabonu

23912 pregleda 25 reakcija 6 komentar(a)
Ažurirano: 08.08.2020. 23:00h

Nije bilo iznenađenja - Barselona je savladala Napoli, Bajern rutinski odradio Čelsi, pa su dva velikana zakazala četvrtfinalni duel u Ligi šampiona.

Sastaće se u Lisabonu 14. avgusta, a bolji iz tog duela igraće sa pobjednikom okršaja Mančester siti - Lion.

Barsa je nakon 1:1 u Napulju bila pod pritiskom, ali je Napoli napravio previše grešaka na „Nou kampu”.

Bilo je 3:1 za domaćina, pogađali su Lengle, Mesi i Suares iz penala, dok je sa bijele tačke za Italijane strijelac bio Insinje.

U Minhenu je Bajern demonstrirao silu protiv Čelsija.

Slavio je 4:1, pa ukupnim rezultatom 7:1 iide među osam najboljih.

Levandovski je postigao 12. i 13. pogodak u Ligi šampiona ove sezone, upisali su se i Perišić i Toliso. Jedini gol za „plavce” bio je djelo Ejbrahama.

Rezultati osmine finala

Barselona - Napoli 3:1 (prvi meč 1:1)

Klemen Lengle 10, Lionel Mesi 23, Luis Suares (penal) 45+1 - Lorenco Insinje (penal) 45+5.

Bajern - Čelsi 4:1 (3:0)

Robert Levandovski (penal) 10, 84, Ivan Perišić 24, Korentan Toliso 76 - Tami Ejbraham 44.

TOK MEČEVA

Završeno je i u Kataloniji. Barsa je savladala Napoli 3:1.

Kraj utakmice u Minhenu. Bajern je slavio 4:1 i ukupnim rezultatom 7:1 je eliminisao Čelsi.

Mrežu "plavaca" su pogađali Levandovski (dva puta), Perišić i Toliso, na drugoj strani se upisao Ejbraham.

Poništen je pogodak Napoliju na "Nou kampu". Milik je bio strijelac, ali iz ofsajda. Napolitanci i dalje vjeruju, trebaju im dva gola za četvrtfinale.

Novi potop Čelsija - Levandovski je pogodio za 4:1, to mu je 13. gol u Ligi šampiona ove sezone.

Bajern vodi 3:1 protiv Čelsija. Sada se upisao Toliso.

Dvadesetak minuta do kraja: Barsa - Napoli 3:1, Bajern - Čelsi 2:1.

Mogao je Bajern do četvrtog gola protiv Čelsija, promašio je Miler - ostalo je 2:1.

Napadač Napolija Lorenco Insinje je postao prvi Italijan u istoriji Lige šampiona koji je bio strijelac protiv Reala na "Santjago Bernabeu" i Barselone na "Nou kampu".

Počela su druga poluvremena.

Poluvrijeme na "Nou kampu". Barsa - Napoli 3:1 uz golove Lenglea, Mesija i Suaresa.

Smanjio je Napoli na 3:1 protiv Barse. Pogodio je iz penala Insinje.

Poluvrijeme u Minhenu - Bajern vodio 2:1 protiv Čelsija i grabi ka četvrtfinalu nakon trijumfa od 3:0 u prvom meču.

Suares je bio siguran sa bijele tačke. Barsa ima tri gola prednosti protiv Napolija.

Penal za Barsu - Kulibali je udario Mesija koji mu je prišao s leđa i uzeo loptu, a onda dobio po nogama od Senegalca. Nakon nekoliko minuta, VAR je presudio u korist domaćina.

Čelsi je preko Ejbrahama smanjio u Minhenu - 2:1.

Napoli je 35. protivnik u Ligi šampiona čiju je mrežu zatresao Mesi.

Mesiju je poništen gol za 3:0 zbog navodnog igranja rukom.

Poništen je pogodak Čelsiju zbog ofsajda. Ostaje 2:0 za Bavarce.

Treći pogodak u Minhenu, prvi u mreži Bajerna. Čelsi je preko Hadson-Odoija smanjio na 2:1.

Majstorija Mesija je donijela prednost od dva gola Barsi protiv Napolija.

Argentinac je driblao, padao, pa opet driblao prije nego je u svom stilu matirao Ospinu.

I Bajern ima 2:0 u duelu sa Čelsijem - strijelac je Perišić.

Povela je i Barsa u duelu sa Napolijem. Strijelac je Lengle u 10. minutu, sve nakon sumnjivog kontakta Francuza sa Demeom.

Vodi Bajern protiv Čelsija. Pogodio je Levandovski iz penala u 9. minutu.

To je Poljaku 12. gol u Ligi šampiona ove sezone.

Penal za Bajern nakon što je Kabaljero srušio Levandovskog.

Već u 2. minutu je zaprijetio Napoli u Barseloni. Spoljnji dio stative je pogodio Mertens.

Počele su utakmice na "Nou kampu" i "Alijanc areni".

Barselona nema plan B, ostala je samo Liga šampiona kao šansa da se godina završi trofejom.

Kako igraju Katalonci, teško da mogu do pehara, ali večeras (21 sat) moraju da pokažu reakciju.

U Barselonu je stigao Napoli u revanšu osmine finala nakon 1:1 iz Napulja iz duela koji je odigran još u martu.

Trener Barse Kike Setijen će vjerovatno biti smijenjen već sjutra ako ispadne od italijanske ekipe, koja je došla jača za oporavljenog Lorenca Insinjea koji će biti na terenu od prvog minuta.

Istovremeno, u Minhenu je Bajern domaćin Čelsiju nakon trijumfa u Londonu 3:0.

Bavarci su posljednji meč odigrali još 4. jula u finalu Kupa Njemačke, dok je Čelsi prije 14 dana okončao prvenstvo u Engleskoj.

Pobjednici ovih duela će se sastati u četvrtfinalu, a u polufinalu ukrštaju s parom Mančester siti - Lion.