Tuhel opet bolji od Gvardiole: Čelsi usporio šampionski ritam Sitija

"Plavci" slavili na "Etihadu" - 2:1, Sitiju trebala pobjeda da osigura trofej

12096 pregleda 0 komentar(a)

Mančester siti neće osvojiti titulu ovog vikenda - krivac je Čelsi, rival "građana" u finalu Lige šampiona za dvadesetak dana.

"Plavci" su slavili u Mančesteru 2:1, nastavili pohod ka mjestu koje ih vodi u evropsku elitu (sada su treći, preskočili su Lester), ali i pokazali da u bilo kom sastavu igrali imaju način da pariraju i pobijede Siti.

Uradili su to nedavno u polufinalu FA kupa, uradili su to i večeras.

Siti je vodio golom Rahima Sterlinga, a vjerovatno bi sve bilo drugačije da je Serhio Aguero u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena pogodio iz penala.

Šutirao je "panjenkom", Benžaman Mendi je osjetio i Kun je ispao smiješan...

Potom - izjednačenje u 63. preko Hakima Ziješa, a onda velika uzbuđenja u finišu.

Prvo je u 88. minutu Siti zakinut za penal u duelu Sterlinga i Kurta Zume, a šok na "Etihadu" uslijedio je u 92. kada je iz kontranapada strijelac bio Markos Alonso.