Tim sa DG arene prvi put izlazi na evropsku scenu

44322 pregleda 54 reakcija 11 komentar(a)
Ažurirano: 14.05.2021. 23:12h

Dva kola prije kraja Telekom Prve CFL je otklonjena jedna dilema - kod pored Budućnosti, Sutjeske i Dečića ide u Evropu.

Podgorica je ostvarila istorijski uspjeh i izborila plasman na međunarodnu scenu pobjedom nad Dečićem u Tuzima.

Tim Milorada Pekovića je slavio 1:0, jedini gol je postigao Jovan Vujović iz penala dvadesetak minuta prije kraja.

A OFK Titograd je sve bliže Drugoj ligi - nakon poraza od Zete (2:1), te pobjede Jezera nad Petrovcem (1:0) na korak je od Druge lige.

Podgoričanima je na Trešnjici presudio Vasko Kalezić u 93. minutu, pa je Zeta napravila korak ka opstanku.

Ima dva boda više od Iskre - remizirala je protiv Budućnosti - koja je u zoni baraža za opstanak.

Sutjeska je pogocima Milutina Osmajića trijumfovala u Pljevljima (2:0), pa Rudar i dalje strahuje - sedmi je na tabeli sa istim brojem bodova kao Zeta...

Blizu opstanka je Jezero, koje je u Beranama bilo bolje od Petrovca golom Ndujea Mujecija.