Ludi finiš u Londonu: De Hea odbranio penal nakon pet i po godina, Junajtedu trijumf nad Vest Hemom

Mark Nobl ušao samo da bi šutirao jedanaesterac i promašio ga je

12360 pregleda 3 komentar(a)

Fudbalsko samoubistvo Vest Hema - to se dogodilo u Londonu.

Mančester junajted je savladao "čekićare" 2:1 u jednom od derbija kola, a junaci su Džesi Lingard, strijelac u 89. minutu, te David de Hea - koji je u 95. odbranio penal.

Taj jedanaesterac će progoniti menadžera Vest Hema Dejvida Mojesa, koji je samo zbog šuta sa 11 metara u igru uveo veterana Marka Nobla. I pogriješio...

Nobl je šutirao u lijevi donji ugao De Hee, a ovaj rutinski zaustavio udarac i lansirao svoj tim ka trijumfu.

De Hei je ovo prvi odbranjeni penal nakon 40 šuteva, još od aprila 2016.

Vest Hem je prvi poveo (strijelac Said Benrama), Ronaldo je poravnao do poluvremena.

U nastavku je dugo sve mirisalo na remi, ali je finiš bio paklen.

Lingard je dobio ovacije publike za koju je igrao u drugom dijelu prošle sezone, a "zahvalio" im se majstorijom.

Onda je Luk Šo neoprezno igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Nobl u želji da se proslavi - postao tragičar.

Brajton je savladao Lester (2:1), a "lisicama" je VAR poništio čak dva gola za remi.

Jedini strijelac za tim Brendana Rodžersa bio je Džejmi Vardi - to mu je 150. pogodak za Lester u svim takmičenjima.