Derbi za sve ukuse: Budućnost pokazala karakter, Sutjeska ostala na plus 11

Šest golova i podjela bodova pod Goricom

21887 pregleda 9 komentar(a)

Odličan meč pod Goricom, za crnogorske prilike i spektakularan, donio je podjelu bodova u najvećem derbiju.

Budućnost je pokazala da aktuelni šampion ima karakter, vratila se iz minusa, prijetila i da s igračem manje sruši lidera.

Završeno je 3:3, slađi bod pripada domaćinu, mada stanje na tabeli daje za pravo i Sutjesci da bude nasmijana. Mada, trener Milija Savović je bio jasan:

"Nisam zadovoljan rezultat. Ovo je skoro kao da smo izgubili".

Ostala je na plus 11 u odnosu na pratioce, a nakon 20 minuta fudbala je izgledalo da će situacija biti još bolja.

Vladimir Jovović je u 19. zatresao mrežu na pas Nikole Janjića, a već u 23. i bio asistent kada je Miloša Dragojevića matirao Novica Eraković.

Sutjeska je do danas teško primala golove (četiri, sada je na devet), ali u derbiju je pokazala mane, baš kao i prošle sedmice protiv Dečića - 0:2.

Tako su "plave" penali vratili u meč - prvo je Miloš Drinčić faulirao Viktora Đukanovića, onda je Vladana Giljena koštalo poigravanje.

U želji da nadmudri Zorana Petrovića je zakomplikovao stvari u s leđa ga udario za čisti jedanaesterac.

Oba puta je sa bijele tačke bio siguran Miloš Raičković, pa je Budućnost oživjela rezultaski već do poluvremena.

Nastavak je, što je i moglo da se očekuje, donio slabiji ritam, ali nije nedostajalo uzbuđenja.

Po nekoliko opasnih napada na obje strane, pa detalj kada je Budućnost ostala sa desetoricom - Vladan Adžić je u 70. faulirao Jovovića i dobio drugi žuti karton, što je domaćina natjeralo da se povuče i čeka kontranapad.

I dočekao je zicer već u 74. Lazar Mijović izašao jedan na jedan sa Giljenom, a ovaj odbranio...

Do kraja su pala još dva gola.

Vladan Bubanja je u 81. glavom poslije kornera donio 3:2 Sutjesci, a u narednom napadu je postavljen konačan rezultat.

Raičković je izveo prekid, lopta na drugoj stativi stigla do Andrije Ražnatovića, koji je neometan sproveo u mrežu...

BUDUĆNOST - SUTJESKA 3:3 (2:2)

Podgorica - Stadion pod Goricom. Gledalaca: 2.500. Sudija: Miloš Savović (Podgorica). Strijelci: Raičković iz penala u 30. i 45+3, Ražnatović u 83. za Budućnost, Jovović u 19, Eraković u 23, Bubanja u 81. minutu za Sutjesku. Žuti kartoni: Raičković, Ražnatović (Budućnost), Giljen, Drinčić, Jovović, Bubanja (Sutjeska). Crveni karton: Adžić (Budućnost).

Budućnost: Dragojević, Đuričković, Babić, Adžić, Ražnatović, Raičković, Mirković, Ćetković (87. Sekulić), Petrović, Đukanović (87. Dakić), Mijović (87. Mrvaljević).

Sutjeska: Giljen, Stijepović, Drinčić, Drešković, Vučić, Augusto, Matanović, Eraković (70. Bubanja), Janjić, Jovović, Marković.