Vinisijus - Jović dobitna kombinacija, Realov let nad San Sebastijanom

Real Sosijedad - Real Madrid 0:2, tim Karla Anćelotija ima osam bodova više od drugoplasirane Sevilje, 10 od Atletiko Madrida, doduše uz utakmicu više

12488 pregleda 0 komentar(a)
Vinisijus i Jović su pogodili za Real u Baskiji, Foto: Reuters

Real Madrid se zahuktao, čini se da ništa ne može da ga zaustavi u pohodu na titulu prvaka Španije, koju je prošle sezone osvojio gradski rival Atletiko.

Ništa, čak ni povreda ove sezone najboljeg igrača, Karima Benzeme.

Francuz je na gostovanju Real Sosijedadu izašao iz igre zbog povrede već u 17. minutu, ali je u Luki Joviću imao više nego dostojnu zamjenu.

Srpski napadač asistirao je sjajnom Vinisijusu za vođstvo Reala u 47. minutu. Brazilac je tako postao prvi igrač koji je rođen u 21. vijeku sa dvocifrenim brojem golova u jednoj sezoni La Lige.

Jović je potom, deset minuta kasnije, hrabrom golgeterskom reakcijom pogodio mrežu nakon kornera i spuštene lopte Kasemira.

Ostalo je 0:2...

Real ima osam bodova više (i utakmicu više) od drugoplasirane Sevilje, devet od trećeplasiranog Betisa, a čak 10 od Atletika (takođe uz utakmicu više), koji je danas izgubio kod kuće od Majorke.