Dva penala i ubjedljiva pobjeda: Napoli lako sa Salernitanom

Specija savladala Sampdoriju 1:0, Torino i Sasuolo igrali neriješeno - 1:1

3228 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Napolija opravdali su ulogu favorita danas u 23. kolu Serije A, ubjedljivo savladali Salernitanu na domaćem terenu (4:1) i stigli do treće vezane pobjede u ligi.

Napolitanci su poveli u 17. minutu, a strijelac je bio Huan Žezus. Potom su gosti uspjeli da izjednače preko Bonacolija, ali je u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena Dris Mertens realizovao penal.

Već poslije dva minuta igre u drugom dijelu bilo je 3:1, a gol je postigao Rahmani, da bi konačan rezultat postavio Lorenco Insinje, takođe iz penala.

Insinje je postigao 115. pogodak u dresu Napolija i izjednačio se na trećem mjestu sa legendom kluba - Dijegom Armandom Maradonom. Na prvom mjestu je Dris Mertens sa 143, a na drugom Marek Hamšik sa 121 pogotkom.

Specija je golom Verdea savladala Sampdoriju, dok su Torino i Sasuolo igrali 1:1.

"Bikovi" su poveli preko Sanabrije, bod Sasuolu donio je Raspadori u finišu meča.