Sutjeska na plus 12, Budućnost u sudijskoj nadoknadi pala u Danilovgradu, Iskra preskočila Dečić

Zeta savladala Petrovac, Rudar bolji od Dečića, remi Mornara i Podgorice

57285 pregleda 22 reakcija 22 komentar(a)
Ažurirano: 24.02.2022. 21:21h

Sutjeska je u 21. kolu napravila razliku u odnosu na rivale - savladala je Jezero, dok Budućnost i sada Iskra na minus 12 u odnosu na lidera Telekom Prve crnogorske lige.

S druge pozicije je skliznuo Dečić, koji je poražen od Rudara kod kuće...

ZIKO I JOVOVIĆ ČUVAJU LIDERA

Sutjeska je na krilima Libijca Zakarije Alharaiša savladala Jezero rezultatom 3:1 - postigao je dva pogotka, a upisao je i asistenciju kod gola Novice Erakovića.

Istakao se i Vladimir Jovović, asistent kod oba pogotka popularnog Zika.

Već u 6. minutu tim Milije Savovića je stigao do vođstva - Jovović je krenuo u solo prodor, pronašao Alharaiša, koji je sa desne strane matirao Igora Asanovića.

Zaharija Alharaiš

Dobra utakmica je viđena kraj Bistrice, a već u 39. minutu Jezero je izjednačilo - novajlija Rodrigo Faust se najbolje snašao u gužvi i postigao treći gol na dva meča u Telekom 1. CFL.

U nastavku je Sutjeska bila mnogo bolji rival, Jezero nije zaprijetilo, a već u 51. minutu došlo je do promjene rezultata - Alharaiš je ubacio sa desne strane, Božo Marković propustio loptu, a gol postigao Novica Eraković.

Akteri kod prvog pogotka Sutjeske zaslužni su i za treći gol. U 63. minutu Jovović je krenuo u prodor, asistirao Alšaharišu, koji je pogodio praznu mrežu.

Sutjeska je i u drugom meču u proljećnom dijelu sezone osvojila tri boda, a u narednom kolu gostuje Rudaru, koji je u Tuzima nakon preokreta bio bolji od Dečića -2:1.

KAKAV MEČ U DANILOVGRADU - ISKRA SRUŠILA PRVAKA

Mnogo uzbuđenja je viđeno u Danilovgradu u duelu Iskre i Budućnosti.

Na kraju se radovao domaćin - 3:2, pa je sada na diobi drugog mjesta na tabeli.

Iskra je u finišu prvog dijela stigla do 2:0 - prvo je Vilijan iskoristio penal, da bi potom i Balša Sekulić matirao Miloša Dragojevića u sudijskoj nadoknadi.

Balša Sekulić
Balša Sekulićfoto: FSCG

Šampion je u nastavku dominirao, ređao šansu za šansom i evrogolovima Vasilija Terzića i Miomira Đuričkovića stigao do 2:2 u 84.

Potom je imao i zicer (Marko Kordić je zaustavio volej Stefana Miloševića), prije nego je uslijedila surova kazna - novi pogodak Sekulića, ovog puta u 93. za veliko slavlje na stadionu "Braće Velašević".

RUDAR POSLIJE PREOKRETA BOLJI OD DEČIĆA

U Tuzima u prvih 45 minuta nije bilo interesantno. Dečić je imao inicijativu, a jedinu šansu krajem prvom dijela nije iskoristio Kristijan Vulaj.

Najbolji igrač Dečića ove sezone bio je strijelac u drugom poluvremenu - u 57. minutu je iskoristio gužvu u šesnaestercu i postigao 9. gol u sezoni.

Tek nakon gola domaćina su krenula su uzbuđenja.

Prvo je u 65. minutu fudbaler domaćih Jovan Nikolić dobio drugi žuti karton, da bi odmah potom Rudar izjednačio. Strijelac za gostujuću ekipu bio je Nikša Vujanović, koji je dva minuta ranije ušao u igru.

Dečić - Rudar, Fudbaleri Rudara, Fudbaleri Dečića

Vujanović je najzaslužniji za današnju pobjedu Rudara. U 86. minutu je bio asistent Dušanu Živkoviću za velika tri boda.

Nakon toga je rezervista Rudara Ognjen Kasalica pogodio stativu.

Dečić nije pobijedio ni u drugom meču u nastavku sezone i sada ima 14 bodova manje od Sutjeske.

PRVI TRIJUMF ZETE U GOSTIMA

Zeta je prvi put u sezoni slavila na gostovanju - bila je bolja od Petrovca rezultatom 4:2.

Već nakon 18 minuta je bilo 2:0 za Golubovčane kada su mrežu pogađali Srđan Vukčević i Đorđije Vukčević.

Domaćin je smanjio (Ognjen Rolović), ali je Zeta na odmor ipak otišla sa dva gola prednosti pošto se upisao Ognjen Đinović u sudijskoj nadoknadi.

Petrovac - Zeta

I nastavak je ponudio uzbuđenja i po jedan gol na obje strane.

Prvo je golman Zete Pavle Velimirović pogodio svog saigrača Andreja Pupovića za 3:2, da bi konačan rezultat već u 56. minutu postavio Aleksa Maraš.

Podgorica je u Baru sve do 82. minuta imala 2:0 (pogađali su Luka Maraš i Vladimir Boljević), na kraju je jedva izbjegla poraz.

Barani su golovima Marka Ćetkovića i Boška Guzine stigli do boda...

Mornar - Podgorica, Fudbaleri Mornara

Mornar je ovim remijem ostao na četiri boda više od Podgorice, koja je u zoni baraža za opstanak.

Rezultati:

Iskra - Budućnost 3:2

Vilijan (penal) 43, Balša Sekulić 45+3, 90+3 - Vasilije Terzić 78, Miomir Đuričković 84.

Sutjeska - Jezero 3:1 (1:1)

Zakarija Alharaiš 6, 63, Novica Eraković 51 - Rodrigo Faust 39.

Dečić - Rudar 1:2 (0:0)

Kristijan Vulaj 57 - Nikša Vujanović 67, Dušan Živković 86.

Petrovac - Zeta 2:4 (1:3)

Ognjen Rolović 32, Andrej Pupović (autogol) 47 - Srđan Krstović 16, Đorđije Vukčević 18, Ognjen Đinović 45+1, Aleksa Maraš 56.

Mornar - Podgorica 2:2 (0:0)