Sutjeska u Baru sačuvala plus 11, Zeta opet vjeruje u opstanak, šest golova na DG areni

Budućnost savladala Petrovac 2:0, Jezero bolje od Rudara

39887 pregleda 14 komentar(a)
Ažurirano: 02.04.2022. 20:15h

Sutjeska je u Baru napravila još jedan korak ka tituli.

Savladala je Mornar 2:0, pa i dalje ima sigurnih 11 bodova više od drugoplasirane Budućnosti.

Sve je na "Topolici" bilo jasno već na poluvremenu - Vladan Bubanja je u 20. minutu najavio trijumf lidera, a u sudijskoj nadoknadi ga je potvrdio Vladimir Jovović.

Rundu su otvorili Petrovac i Budućnost - "plavi" su upisali šestu pobjedu zaredom pod Malim brdom, bilo je 2:0.

Oba pogotka za aktuelnog šampiona je postigao Zoran Petrović, u 16. i 66. minutu.

Jezero je u Beranama bilo bolje od Rudara - 3:2.

Plavljani su vodili 2:0 preko Rodriga Fausta (drugi gol je postigao praktično s centra), a Pljevljaci do poluvremena poravnali pogocima Petra Vukovića (autogol) i Nikše Vujanovića.

Ipak, Jezero je s igračem više u nastavku stiglo do trijumfa - tri boda mu je donio Mamadu Mendi u 67. minutu.

Rudar nije slavio u posljednjih šest mečeva, pa sada u zoni baraža za opstanak ima tri boda manje od Jezera...

Zeta je u Golubovcima savladala Iskru (3:1), a naruku joj ide i remi Podgorice i Dečića (3:3) - Golubovčani na posljednjem mjestu sada imaju šest bodova manje od sastava iz Lješkopolja koji je u zoni baraža za opstanak.

Na DG areni su Tuzani imali vođstvo od 2:0, domaćin je preokrenuo, da bi konačan rezultat postavio Danilo Pešukić u 87. minutu iz slobodnog udarca.

MORNAR - SUTJESKA 0:2

Vladan Bubanja 20, Vladimir Jovović 45+1.

PODGORICA - DEČIĆ 3:3

Matija Krivokapić 57, 73, Luka Maraš 69 - Stefan Cicmil (autogol) 4, Aleksa Marušić 24, Danilo Pešukić 87.

ZETA - ISKRA 3:1

Rio Tačibana 30, Marko Burzanović 40, Aleksa Maraš 69 - Irfan Šahman 49.

PETROVAC - BUDUĆNOST 0:2