Šampionski gen jači i od Sitija: Real novim nestvarnim preokretom do finala

Real do 90. minuta gubio 1:0, a onda je Rodrigo postigao dva pogotka, uveo meč u produžetke u kojima su Madriđani postigli još jedan gol i zakazali finale sa Liverpulom 28. maja u Parizu

53480 pregleda 25 komentar(a)
Ažurirano: 04.05.2022. 23:43h
Završeno
19:57h

Rezultat:

Real Madrid - Mančester siti 3:1, prvi meč 3:4

(Rodrigo 90, 90+1, Karim Benzema 95 - Rijad Marez 73)

Izmjena: 23:18h
23:34h

Nikada ne otpisujte Real Madrid - najveći evropski klub večeras je bio na pragu eliminacije i oproštaja od Lige šampiona, ali je još jednom ove sezone priredio spektakl, preokrenuo i plasirao se u finale.

Real je pobijedio Mančester siti 3:1 nakon produžetaka, zakazao finale sa Liverpulom i odigrao još jedan epski meč. Heroj je Rodrigo koji je sredinom drugog poluvremena ušao u igru, a onda u 90. i 91. minutu režirao preokret, uveo meč u produžetke u kojima je gol postigao Benzema i lanisrao ekipu u novo evropsko finale, prvo nakon 2018. godine kada je Real upravo u finalu Lige šampiona bio bolji od Liverpula.

Godinama će se prepričavati mečevi Reala odigrani u nokaut fazi ove sezone. Prvo protiv PSŽ-a, pa protiv Čelsija, a onda i protiv Sitija. Sva tri puta španski gigant bio je na konopcima, na pragu eliminacije, ali bi uvijek uslijedio spektakularan preokret, momenat koji preokreće situaciju i meč odvodi na Realovu vodenicu.

Real

PSŽ je sanjao evropsku titulu, a taj san im je raspršio Karim Benzema. Čelsi je bio blizu senzacije, ali je predao krunu nakon produžetaka u Madridu, a i Pep Gvardiola je večeras ostao bez još jednog finala, pa će čekati neku drugu priliku da Sitiju donese titulu u Ligi šampiona.

Večeras je Siti do samog finiša bio bolji rival, veliku šansu je propustio Bernardo Silva u 20. minutu, a Real u prvom dijelu nije zaprijetio.

Na startu drugog poluvremena Vinisijus je imao ogromnu priliku, nije je iskoristio, a onda su gosti poveli u 73. minutu. Bernardo Silva je došao do šesnaesterca, asistirao Marezu, koji je poslao projektil u gol Reala.

Poslije Marezovog gola, najbolju priliku imao je Griliš, ali je Mendi sa gol linije izbacio loptu.

I onda nakon toga kreće furija - u 90. minutu Rodrigo, Anćelotijev džoker, postiže prvi gol, minut kasnije i drugi za novi epski preokret i produžetke i erupciju na stadionu.

Bilo je tada jasno da je sve na strani Reala, da će Siti teško preokrenuti, a kada je Benzema u petom minutu prvog produžetka pogodio iz penala bilo je jasno da su male šanse da ove godine ponovo gledamo englesko finale Lige šampiona.

Istina, u finišu prvog produžetka šansu je imao Fernandinjo, ali Siti više nije mogao.

Ovo što je Real uradio u nokaut fazi Lige šampiona nije nikada viđeno. Tri dvomeča, tri puta na pragu eliminacije, ali sva tri puta je španska ekipa uspjela da preživi i 28. maja igraće za 14. evropsku titulu.

Sa druge strane Sitiju ostaje borba za titulu u Premijer ligi sa Liverpulom. Ali, ostaće sigurno gorak ukus u ustima. Pep Gvardiola nikako da šampionu Engleske donese evropsku titulu, a zbog toga je došao na "Etihad" 2016. godine.

Izmjena: 23:43h
23:15h

Veliki promašaj Fernandinja u finišu prvog produžetka.

23:08h

Atmosfera na tribinama "Bernabeua".

Liga šampiona
23:02h

Benzema hladnokrvno realizuje jedanaesterac! Epski preokret, epski mečevi Reala u nokaut fazi Lige šampiona ove sezone. Ekipa se ne predaje, igrači Sitija su u nevjerici.

Real vodi 3:1 večeras, a u ukupnom skoru 6:5.

Gol pogledajte ovdje.

Izmjena: 23:07h
23:01h

Penal za Real! Oboren je Benzema! Orsato neumoljiv. Kakav meč.

Ruben Dijaš je zakačio Benzemu.

22:59h

Prva šansa u produžecima za Benzemu, ali brani Ederson.

22:55h

Kraj regularnog dijela! Slijede produžeci!

22:47h

Goooooooooooooool!!! Kakav povratak Reala, spektakl u glavnom gradu Španije!!!

Real Madrid za dva minuta postiže dva gola!!! Rodrigo sa dva gola donosi preokret!

Ančeotijev džoker je prvo izjednačio u 90. a onda u drugom minutu sudijske nadoknade preokrenuo. Real vodi 2:1.

Nikada ne otpisujte Real.

Golove pogledajte ovdje i ovdje.

22:44h

87. minut - velika šansa za Siti. Prošao je Griliš, šutirao, loptu sa gol linije izbacio Mendi.

22:43h

86. minut - projektil Kansela sa distance, odlična odbrana Kurtoe.

22:30h

Gooooool u Madridu! Mančester siti vodi od 73. minuta, strijelac Rijad Marez.

Akcija je krenula od Gundogana, koji je pronašao Bernarda Silvu - Portugalac je povukao loptu do šesnaesterca zavrnuo loptu na desnu stranu, asistirao Marezu, a Alžirac poslao bombu u Kurtoin ugao.

Siti je blizu finala, Realu su potrebna dva gola za produžetak.

22:14h

Nestvaran promašaj Vinisijusa na startu drugog poluvremena.

Pogledajte ovdje.

22:10h

Pritisak Reala na startu drugog dijela.

22:07h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:47h

Gotovo je prvo poluvrijeme. Mirno, bez uzbuđenja. Siti je imao bolje šanse, najbolju Bernardo Silva u 20. minutu, ali je Kurtoa odbranio.

Real mora bolje u nastavku, Madriđani imaju gol zaostatka iz prvog meča.

21:41h

Ekipe ne rizikuju, ulog je veliki, meč nije ni približnog kvaliteta kao prvi duel, odigran prije sedam dana.

Real u nastavku mora da krene u napad, jer ima gol zaostatka.

21:36h

Deset minuta do kraja prvog poluvremena, priličnom mirno u Madridu - nema golova, ali ni šansi nakon pokušaja Bernarda Silve u 20. minutu.

Real Madrdi
21:26h
21:20h

20. minut - Bernardo Silva u velikoj šansi - asistirao je De Brujne, Portugalac šutirao ali Kurtoa na mjestu.

Silva
21:17h

Miran početak meča. Pokušao je Vinisijus, treći pokušaj Reala, ali još bez šuta u okvir gola.