Ajntrahtu Liga Evrope i evropski trofej poslije četiri decenije

Njemačka ekipa savladala Rendžers 5:4 nakon penala, poslije 120 minuta bilo 1:1. Ajntraht će igrati u Ligi šampiona naredne sezone

34598 pregleda 4 komentar(a)
Ažurirano: 19.05.2022. 09:26h
Završeno
23:57h

Ajntraht iz Frankfurta je osvajač Lige Evrope za sezonu 2021/2022 - njemačka ekipa je večeras nakon penala savladala Rendžers 5:4 (1:1 poslije 120 minuta), osvojila prvi evropski trofej poslije 42 godine i od naredne sezone igraće u Ligi šampiona.

Pobjednik je odlučen u četvrtoj penal seriji, kada je Aron Ramzi očajno šutirao, a Trap odbranio. U petoj seriji je Ruf bio precizan, a meč loptu iskoristio Santos Bore.

Ajntraht je bez poraza završio sezonu u Ligi Evrope i postao treća ekipa nakon Čelsija (sezona 2018/2019) i Viljareala (sezona 2020/2021), koja je Ligu Evrope osvojila bez poraza.

Ajntraht je bio bolji, kvalitetniji, više je prijetio, ali finale nije bilo previše uzbudljivo. Ulog je bio veliki, od samog starta vladao je oprez, a utakmicu je bolje otvorila njemačka ekipa. Ajntraht je imao incijativu i prvi pokušao u 20. minutu kada je Knauf šutirao, a Mekgregor odlično reagovao i izbacio loptu u korner.

Liga Evrope

Kako je vrijeme odmicalo, tako se Rendžers oslobađao pritiska, polako išao ka golu Ajntrahta i prvu šansu imao u 26. minutu, ali je Aribo šutirao pored gola.

Šest minuta kasnije prilika za Ajntraht - Tavernije je pogriješio, Kostić krenuo u kontru pretrčao 50 metara, ušao u šesnaesterac, ali je šutirao pored gola.

I to je bilo sve u prvih 45 minuta. I u drugom poluvremenu je njemačka ekipa krenula ofanzivnije, ali je primila gol. I to nakon greške zadnje linije - u 57. minutu So je glavom odigrao unazad, Tuta se okliznuo, Aribo izašao sam ispred Trapa i postigao prvi gol u Ligi Evrope ove sezone.

Nakon gola Rendžersa stvari na terenu su se malo promijenile, bilo je interersantnije. Ajntraht je krenuo u ofanzivu i u 69. minutu izjednačio - Filip Kostić je sa lijeve strane ubacio loptu, a Rafael Santos Bore u šesnaestercu ispružio nogu i postigao gol.

Generalno, Ajntraht je bio opasniji, imao je inicijativu, ali nakon izjednačujućeg gola na terenu je ponovo zavladao oprez. Bilo je jasno da će se meč odužiti i otići u produžetke, ali ni u dodatnih 30 minuta nije bilo uzbuđenja sve do 119. minuta kada je rezervista Ruf sa otprilike pet metara šutirao, a sjajno odbranio Trap.

Potom su uslijedili penali u kojima je njemačka ekipa imala više sreće.

23:54h

Rafael Santos Bore je pogodio! Ajntraht je osvojio Ligu Evrope! 5:4 nakon penala, 1:1 poslije 120 minuta.

23:53h

Ruf pogađa - 4:4. Meč lopta za Ajntraht.

23:52h

Kostić pogađa - 4:3. Mekgregor je pogodio stranu, ali lopta ulazi u gol!

23:51h

Aron Ramzi je promašio! Trap brani! Očajno izveden penal.

23:51h

Kamada pogađa od stative - 3:3. Izvođači prilično sigurni.

23:50h

Arifld snažno, Trap je pogodio stranu, ali ništa nije mogao - 3:2.

23:49h

Precizan Hrustić, lopta u jednu Mekgregor u drugu stranu - 2:2.

23:48h

Stiven Dejvis pogađa, "policajci" ponovo vode - 2:1.

23:48h

Lenc odgovara, Ajntraht je izjednačio. Završena je prva serija.

23:47h

Počeli su penali - Tavernije siguran, Rendžers vodi!

23:40h

121. minut - pokušao je Tavrenije iz slobodnog, brani Trap.

23:37h

118. minut - konačno uzbuđenje. Sjajna prilika za rezervistu Rufa, koji je imao šansu nakon prvog kontakta sa loptom, ali je Trap fenomenalno reagovao.

Potom je na odbijenu loptu natrčao Kent, ali je promašio.

Ruf
23:31h

112. minut - pada Kamada, Ajntraht traži penal, ali Vinčić ne misli tako.

23:24h

Startovao je drugi produžetak.

23:21h

Kraj prvog produžetka. Ništa interesantno se nije dogodilo. Vlada oprez, moguće da ćemo drugu godinu zaredom gledati penale u finalu Lige Evrope.

23:14h

100. minut - Knauf je šutirao, bilo je baš loše.

23:10h

95. minut - Basi je pogriješio, Santos Bore krenuo ka golu, bio u prilici, ali se Basi iskupio i otklonio opasnost.