Gol Žarka Tomaševića na evropskoj sceni - 13 godina nakon što je upisao prvijenac

9901 pregleda 2 komentar(a)
Žarko Tomašević, Foto: Tobol

Crnogorski fudbalski reprezentativac Žarko Tomašević postigao je gol i upisao asistenciju na evropskoj sceni u pobjedi kazahstanskog Tobola nad Linkoln Red Impsom iz Gibraltara (2:0) u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Tomašević je prvo asistirao Žakslikovu sredinom drugog poluvremena, a u prvom minutu nadoknade donio dva gola prednosti.

Ovo nije njegov prvi evropski klupski gol u karijeri - prvijenac je upisao prije skoro 13 godina, dok je kao mlad igrač nastupao za portugalski Nasional. U decembru 2009. pogodio je protiv Austrije iz Beča (5:1) u meču grupne faze Lige Evrope.

Tomašević (32) je od ove sezone igrač Tobola, nakon što je tri godine proveo u Astani.