Budućnost pala sa devetoricom na Islandu, Breidablik u finišu do sigurne prednosti pred revanš

30428 pregleda 55 komentar(a)
Ažurirano: 21.07.2022. 23:11h
Završeno
23:08h

Breidablik ima sigurnih 2:0 pred revanš pod Goricom, iako večeras i nije ostavio poseban utisak protiv Budućnosti.

"Plavi" su pali u finišu, sa dva igrača manje (Ražnatović i Mirković) - golove su primili u 88. i 96. minutu.

Budućnost je imala zicer Mijovića u 71. minutu, tada je mogla do prednosti sa dva igrača manje, ali je potom poklekla.

Prvo je u 88. Steindorson matirao Dragojevića, da bi duboko u sudijskoj nadoknadi strijelac iz penala bio Gunlaugson.

23:07h

Čarke su nastavljene i nakon utakmice, igrači oba tima su krenuli jedni na druge, ali je sve trajalo dvadesetak sekundi.

Tri crvena kartona "donosi" Budućnost sa Islanda - dobili su ih Ražnatović, Mirković i trener Aleksandar Nedović.

23:06h

Kraj utakmice - Budućnost je poražena 2:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Revanš je za sedam dana pod Goricom.

23:05h

Vodi Breidablik 2:0 - u 96. minutu je sa 11 metara siguran bio Gunlaugson.

Sve dobro što je uradila Budućnost prosula je u samo pet minuta.

23:04h

Penal za Beridablik u 95. minutu. Skrivio ga je Petrović nad Sigurjonsonom.

23:02h

Nevjerovatne scene na Islandu - sada je isključen i trener Aleksandar Nedović.

Dobio je drugi žuti karton zbog prigovora.

Igraće se još ukupno dva minuta.

22:58h

Poveo je domaćin u 88. minutu - vodi Breidablik 1:0.

Strijelac je rezervista Steindorson koji je matirao Dragojevića.

22:57h

Steindorson je imao veliku šansu, izblokirao ga je Lusero.

22:53h

Treća izmjena u Budućnosti - Lusero je u 84. minutu zamijenio Mijovića.

22:49h

Počeo je 80. minut, Budućnost odolijeva.

22:42h

Novović je na terenu umjesto Đukanovića.

22:41h

Kakvu je šansu propustio Mijović u 71. minutu!

Petrović ga je lansirao u kontranapad, išao je direktno na golmana Einarsona, ali je šutirao pravo u njega.

22:39h

Isključen je i Mirković, dobio je drugi žuti karton u 69. minutu.

Previše je nervoze na terenu nakon što je crveni karton dobio Ražnatović, a iskusni vezista je naivno reagovao i napravio faul koji mu arbitar Šurman nije oprostio.

Mirković je prvi žuti karton dobio u 65. minutu, još prije toga je tražio da bude zamijenjen.

22:35h

Breidablik dominira nakon isključenja Ražnatovića, ali i dalje bez prave šanse pred golom Dragojevića. Do kraja je još 25 minuta.

22:30h

Nedović je napravio prvu izmjenu, na terenu je Petrović umjesto Miloševića.

22:28h

Sada nervoza i na klupi Budućnosti, pa je trener Aleksandar Nedović dobio žuti karton zbog prigovora.

22:24h

Budućnost je ostala sa igračem manje nakon kontakta bez lopte Ražnatovića i Svantorsona.

Lijevi bek "plavih" je neoprezno udario rukom po licu protivnika, sudija Šurman nije imao milosti.

22:21h

Budućnost u uvodnim minutima drugog dijela ne može da sačuva loptu, domaćin je pomjerio linije prema naprijed.