Arsenal odolio na "Selhrst parku": Martineli i Saka donijeli pobjedu na premijeri (VIDEO)

"Tobdžije" savladale Kristal Palas u prvom meču u sezoni

8827 pregleda 0 komentar(a)

Sezona u Premijer ligi je počela malim londonskim derbijem u kojem je Arsenal pokazao dva lica.

Mikelu Arteti se sigurno više svidjelo ono iz prvog poluvremena, ali pamti se da su "tobdžije" na startu savladale Kristal Palas na "Selhrst parku" - 2:0.

Arsenal je dominirao u prvom poluvremenu, poveo golom Gabrijela Martinelija u 20. minutu na pas Oleksandra Zinčenka, a onda sve do finiša patio pred naletima domaćina.

Imao je Palas početkom drugog dijela veliku šansu preko Eberečija Ezea kojeg je zaustavio Aron Ramsdejl, onda i nastavio da prijeti preko Vilfreda Zahe i Džordana Ajua...

Arsenal je izdržao sve to i iz kontranapada u 85. minutu otklonio dileme.

Bukajo Saka je prošao po desnoj strani i centrirao, a Mark Guehi - novopečeni engleski reprezentativac - nespretno zatresao sopstvenu mrežu.