Interov Holanđanin u 95. minutu umirio "Via del mare" (VIDEO)

Damfris pogodio za trijumf favorita na startu šampionata

11750 pregleda 2 komentar(a)

Inter je pobjedom otvorio sezonu - teškom, ali zasluženom protiv Lećea, povratnika u Seriju A.

"Nerazuri" su trijumfovali 2:1 na stadionu "Via del mare", a do tri boda su stigli u sudijskoj nadoknadi.

Igrao se 95. minut kada je poslije kornera Denzel Damfris zatresao mrežu Vladimira Falkonea koji je činio čuda na golu.

Inter je imao prednost već od 2. minuta i gola Romelua Lukakua, ali je domaćin na početkom drugog poluvremena izjednačio.

Nakon tog pogotka je pravio probleme favoritu, ali je posljednjih dvadesetak minuta Simone Inzagi na teren poslao svu napadačku artiljeriju.

Promašivali su Lukaku, Edin Džeko, Federiko Dimarko, Damfris je pogodio stativu, ali nije pogriješio u posljednjem napadu na utakmici...

"Ovu pobjedu smo ostvarili srcem i treba da je proslavimo. A onda da analiziramo zašto smo do nje došli tek u 95. minutu. Fizički nismo na nivou, mnogo igrača se kasno priključimo pripremama i na tom polju ćemo sigurno napredovati", rekao je Inzagi.

Torino je, takođe rezultatom 2:1, slavio u Monci protiv debitanta u italijanskoj eliti.