Hajduk primio četiri gola u Španiji, Partizan ubjedljiv, Ljuljanović i Kuč blizu grupne faze

Saša Ilić i Vladimir Ivić srušili Bazel odnosno Nicu

8528 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 18.08.2022. 23:47h

Hajduk iz Splita je poveo već u 2. minutu protiv Viljareala, ali razlika u klasi je ogromna, pitanje pobjednika na nekadašnjem "Madrigalu" se nije postavljalo.

"Žuta podmornica" je slavila 4:2 i napravila korak ka grupnoj fazi Lige konferencija, iako je bez sumnje za sedam dana na Poljudu čeka paklena atmosfera.

Biuk je donio prednost Hajduku, a onda je od 14. do 45. minuta sve bilo u znaku sastava Unaja Emerija.

Mrežu "bilih" su u tom periodu tresli Morales dva puta, Livaja (autogol) i Moreno.

Viljareal je u nastavku oborio tempo i primio gol - podnošljivih 4:2 Splićanima osigurao je Italijan Fosati iz penala u 85.

Konačno se razigrao Partizan, koji je u Humskoj napunio mrežu Hamruna sa Malte - 4:1.

Na poluvremenu je bilo 3:0 (Rikardo, Urošević i Dijabate), gosti su potom smanjili prije nego se upisao i Andrade.

Crnogorski reprezentativac Igor Vujačić je igrao cijeli meč, asistirao je kod gola za 2:0.

Od ostalih klubova iz regiona, pobijedio je Zrinjski kod kuće Slovan iz Bratislave (1:0), Maribor je odigrao 0:0 sa Klužom, dok je kosovski Balkani - za koji su 90 minuta igrali crnogorski internacionalci Damir Ljuljanović i Edvin Kuč - savladali Škupi u Makedoniji 2:1.

Siguran je bio i Vest Hem - u Londonu je savladao danski Viborg 3:1.

Skamaka i Bouven su bili strijelci za 2:0, smanjio je Bonde Jensen, a tačku je stavio Antonio.

Četiri gola je dao i AZ Alkmar (4:0 protiv Žil Visentea), a Fiorentina mora ozbiljno da shvati revanš u Holandiji protiv Tventea nakon što je na "Frankiju" slavila "samo" 2:1.

FCSB, za koju igra naš Risto Radunović, poražen je u Bukureštu od norveškog Vikinga - bilo je 2:1.

Iznenađenja su napravili srpski treneri na klupi CSKA iz Sofije odnosno Makabi Tel Aviva.

Saša Ilić je na klupi Bugara srušio Bazel (1:0), dok je Vladimir Ivić istim rezultatom bio bolji od Nice.