Rana subotnja šetnja Sitija "Molineom" - poveo u 54. sekundi, cijeli sat imao igrača više za 0:3 (VIDEO)

Vulverhempton - Mančester siti 0:3, u prvom subotnjem meču 8. kola Premijer lige

6612 pregleda 0 komentar(a)

Očekivalo se neugodno gostovanje - dobila se jedna od najlakših pobjeda Mančester sitija ove sezone.

Šampion Engleske je na gostovanju Vulverhemptonu na "Molineu" poveo već u 54. sekundi, u 16. minutu je vodio 2:0, a od 33. je imao igrača više.

Lagana šetnja za Gvardiolin tim, koji je u 69. minutu dao i treći gol za konačnih 0:3.

Griliš je, maltene u prvom napadu, na ubacivanje De Brujnea, doveo "građane" u vođstvo.

Utakmica nije mogla da prođe bez "ovjere" Erlinga Halanda, koji je u 16. minutu, pomalo traljavim, ali ispostavilo se - neuhvatljivim udarcem sa ivice šesnaesterca, savladao Žozea Sa.

Bio je to 11. gol norveškog reprezentativca u sedmom meču Premijer lige ove sezone, a 14. na devet susreta računajući i Ligu šampiona.

Meč u predgrađu Birmingema riješen je u 33. minutu, kada je Kolins oštro i neoprezno startovao na Griliša za direktan crveni karton.

U nastavku je tempo opao, gosti su spustili ritam, ali su dali i treći gol, u 69. minutu - Haland je ovoga puta bio asistent, a strijelac Foden.

Crnogorski golman Matija Šarkić je pobjedu Sitija odgledao sa klupe Vulverhemptona.

Slijedi reprezentativna pauza, naredno kolo tek 1. i 2. oktobra - Siti igra veliki mančesterski derbi sa Junajtedom, Vulverhempton gostuje Vest Hemu.