Isključenje Tomaševića usmjerilo meč, Crna Gora opet poražena od Finske

Antman iskoristio svoju treću veliku šansu i u 47. minutu donio prednost Finskoj, a potom u 53. asistirao i Kalmanu. Meč praktično riješen u 17. minutu, kada je drugi žuti karton dobio Žarko Tomašević

42686 pregleda 78 komentar(a)
Slavlje Finaca nakon gola Kalmana za 2:0, Foto: Reuters/Stevo Vasiljević
Ažurirano: 26.09.2022. 23:07h
Završeno
22:37h

Kraj pod Goricom, fudbaleri Crne Gore su porazom od Finske (2:0) završili nastup u grupi 3 B Lige nacija.

Meč pod Goricom je riješen u 17. minutu, kada je Žarko Tomašević dobio drugi žuti karton.

Ubrzo su se povrijedili Risto Radunović i Sead Hakšabanović, da bi Skandinavci na početku nastavka golovima Antmana i Kalmana stavili tačku na meč.

U finišu su velike šanse imali Uroš Đurđević, Driton Camaj i Saša Balić, ali je ostalo 0:2.

"Hrabri sokoli" su završili na 3. mjestu, čime su izgubili šansu da eventualno dođu do baraža za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora - Finska
Izmjena: 22:45h
22:34h

Nova šansa, ovog puta za Camaja, čiji je šut u 90. minutu blokiran. U nastavku akcije je pokušao glavom i Saša Balić nakon centaršuta Vešovića, ali je lopta otišla pored stative.

22:32h

Najveća šansa u 88. minutu - Hradecki je promašio loptu, Uroš Đurđević imao zicer, ali je Vaisanen spriječio pogodak.

22:12h

Kartonijada se nastavlja - Uroš Đurđević je u 67. minutu dobio žuti zbog koškanja nakon loše procjene linijskog sudije, a onda i selektor Radulović crveni zbog prigovora.

Miodrag Radulović
Izmjena: 22:27h
22:06h

Posljednje izmjene za Radulovića u 62. minutu - Uroš Đurđević i Marko Vukčević su ušli umjesto Stefana Mugoše, odnosno Vladimira Jovovića.

22:05h

Camaj je vidio da je Hradecki izašao, pokušao da ga lobuje sa pola terena, ali nije bilo uzbuđenja.

21:58h

Čini se da je sve riješeno, Finska vodi 2:0 od 53. minuta. Antman je prebacio loptu na drugu stativu, Kalman je bio sam i lako je ubacio u nebranjenu mrežu.

21:56h

Pod Goricom je 2.522 gledaoca.

21:52h

Antman je iskoristio svoju treću veliku šansu i u 47. minutu donio prednost Finskoj. Mijatović je bio nemoćan.

Izmjena: 22:06h
21:52h

Joel Pohjanpalo je ušao u igru umjesto Lukasa Lingmana.

21:34h

Čudno poluvrijeme pod Goricom je završeno. Crna Gora je u 17. minutu ostala bez Žarka Tomaševića, koji je dobio drugi žuti karton, a zbog povreda su izašli Risto Radunović i Sead Hakšabanović.

Ušli su Saša Balić i Driton Camaj, dok je selektor Miodrag Radulović žrtvovao kapitena Stevana Jovetića i ubacio Aleksandra Šćekića, jer je Nikola Vukčević zauzeo Tomaševićevo mjesto u odbrani.

Finska je imala tri šanse, ali je odlično reagovao Milan Mijatović.

Najbolju priliku za "hrabre sokole" je imao Jovetić, koji je nakon pasa Stefana Mugoše u 13. minutu sjajno gađao iz voleja, ali je Lukaš Hradecki odlično odbranio.

21:26h

Rumunija je povela protiv BiH golom Denisa Mana, što odgovara Crnoj Gori.

Ako ne izgube, a Rumuni pobijede, "hrabri sokoli" bi imali veliku šansu da se domognu baraža za Evropsko prvenstvo baš preko Lige nacija.

21:22h

Opet Mijatović spasava, ovog puta nakon pokušaja Pukija, koji je malo ukrotio Nikola Vukčević.

21:20h

Radulovićevi igrači su nervozni, sada se i Vladimir Jovović koškao sa Fincima.

21:16h

Sead Hakšabanović se drugi put žali na povredu stopala lijeve noge i ne može da nastavi.

Mijenja ga Driton Camaj, a Aleksandar Šćekić ulazi umjesto kapitena Stevana Jovetića.

21:15h

Finci za sada imaju jedan žuti karton (Kairinen u 24. minutu), a "hrabri sokoli" su tražili i drugi za Pukija, koji je malo zakačio Jankovića po licu.

21:12h

Nova šansa za Antmana, opet brani Mijatović. Ovog puta je šut bio sa 20-ak metara nakon izgubljene lopte Marka Jankovića.

21:10h

Risto Radunović je zbog povrede butnog mišića lijeve noge morao da izađe iz igre u 25. minutu, ušao je Saša Balić.

21:05h

Žuti karton zbog prigovora i za Marka Vešovića, a sudija Leteksije je upozorio kapitena da smiri saigrača, da i njega ne bi isključio.

21:04h

Selektor Miodrag Radulović je poslao na zagrijavanje Nikolu Šipčića, a Ivanov umalo dao gol nakon centaršuta.