Konrad brojao do četiri, Dečić u finišu do sigurne pobjede, Arsenal slavio u Petrovcu, Gašević lansirao Rudar

39177 pregleda 12 komentar(a)
Konrad na današnjem meču sa Jedinstvom, Foto: FSCG

Sutjeska i Dečić pobjedama su nastavili sezonu u Meridianbet Prvoj crnogorskoj ligi, ostali poravnati na vrhu i zadali zadatak Budućnosti, koja u nedjelju igra meč 10. kola protiv Iskre pod Goricom.

Holanđanin Tajron Konrad na prethodnih 13 mečeva od kada je došao u Sutjesku nije postigao ni gol - a za 90 minuta u duelu sa Jedinstvom čak četiri.

Konrad je, tako, prekinuo (pre)dug post, a dovoljna mu je bila jedna utakmica da dođe u vrh liste strijelaca CFL.

Aktuelni šampion je ubjedljivo slavio nad gostima iz Bijelog Polja 5:0.

Jedan gol upisao je Novica Eraković.

Dečić je u finišu slomio otpor Mornara - 3:1. Fatos Bećiraj je pogodio za vođstvo, izjednačio je Demir Kajević, a u posljednjih deset minuta tim iz Tuzi je došao do pobjede.

Sutjeska, Fudbaleri Sutjeske

Za 2:1 je pogodio Andrej Bajović, a konačan rezultat postavio je Boris Cmiljanić, nekada talenat, a sada povratnik u CG fudbal. Cmiljanić je 2014. iz Budućnosti otišao u PSV, igrao kasnije u Španiji, Slovačkoj, Austriji i BIH, da bi se u septembru vratio kući i postigao prvi gol na domaćoj sceni poslije osam godina.

Arsenal je slavio protiv Petrovca u gostima 2:1 i nastavio uspješnu debitantsku sezonu u elitnom rangu, dok su Petrovčani, nakon ubjedljivog starta, u očitom padu forme.

Slavlje fudbalera Arsenala
Slavlje fudbalera Arsenalafoto: FSCG

Gosti su poveli golom Montenegra, Došljak ovjerio pobjedu, a Mendi šestim golom u prvenstvu ublažio poraz.

Efikasan je bio i Ognjen Gašević, koji je sa dva gola donio pobjedu Rudaru nad Jezerom u Pljevljima 2:1.