Real gubi bodove samo od autsajdera i u Madridu: Đirona zaustavila lidera

Nakon remija sa Osasunom početkom oktobra, Real nije uspio da savlada Đironu - oba puta je bilo 1:1

5947 pregleda 1 komentar(a)
Vinisijus Žunior u akciji, Foto: Reuters

Real je izgubio četiri boda na 12 mečeva u dosadašnjem dijelu La Lige od klasičnih autsajdera na Bernabeuu.

Nakon remija sa Osasunom početkom oktobra, nije uspio da savlada Đironu - oba puta je bilo 1:1.

Bez Benzeme, madridski tim nije lako dolazio do šansi, još teže do gola, samo je Vinisijus Žunior na asistenciju Valverdea pogodio iz peterca u 70. minutu.

Izgledalo je da će Real ipak "iščupati" pobjedu, da bi gosti deset minuta kasnije izjednačili.

Marka Asensija je lopta pogodila u tijelo, pa u ruku, koja nije bila u prirodnom položaju, VAR je signalizirao sudiji Lopesu da pogleda snimak - penal, koji je u 1:1 pretvorio Kristijan Stuani.

U 89. minutu je Rodrigo imao idealnu šansu da donese pobjedu Realu, golman Gazaniga odbranio njegov šut, uhvatio loptu jednom rukom, a Brazilac je gurnuo u gol - Lopes je dosudio faul, VAR potvrdio odluku.

Real je meč završio sa deset igrača, nakon što je Kros u dodatku vremena dobio drugi žuti karton - to je prvo isključenje u karijeri njemačkog asa.

I pored neočekivanog remija, Real je zadržao prvo mjesto, sa bodom više od Barselone, koja je sinoć u posljednjim trenucima utakmice, golom Levandovskog, pobijedila Valensiju.