Al Hilal ide na megdan Flamengu, Al Ahli protiv Real Madrida

Svjetsko klupsko prvenstvo u fudbalu

8676 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 04.02.2023. 22:04h

Fudbaleri saudijskog Al Hilala plasirali su seu polufinale Svjetskog klupskog prvenstva, pošto su u Rabatu poslije jedanaesteraca pobijedili Vidad iz Kazablanke - ukupnim rezultatom 6:4.

Vidad je poveo u 52. minutu golom Ajuba El Amluda. Tim iz Maroka je ostao sa igračem manje u prvom minutu nadoknade, nakon što je drugi žuti karton dobio Jahja Žabran.

Tri minuta kasnije rezultat je sa penala izjednačio Mohamed Kano, pa je meč otišao u produžetke.

Kano je u četvrtom minutu prvog produžetka isključen posle drugog žutog kartona. Promjene rezultata nije bilo, pa je pitanje pobjednika riješeno nakon penala.

Igrači Al Hilala su pogodili svih pet penala, dok je u prvoj seriji za Vidad promašio Jahija Atijah-Alah.

Al Hilal će u polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva igrati 7. februara protiv brazilskog Flamenga.

Dan kasnije Real Madrid u drugom pollufinalu igra s egipatskim Al Ahli Kairo, koji je slavio u četvrtfinalu protiv Sijetla sa 1:0.

Jedini pogodak postigao je Afša u 88. minutu.

Utakmica za treće mjesto i finale zakazani su u Maroku za 11. februar.