De Hea i Zabicer odveli Junajted u polufinale FA kupa: Mitrović postigao gol i dobio crveni karton

Junajted nakon preokreta savladao Fulam - 3:1

4611 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su danas Fulam nakon preokreta (3:1) i plasirali se u polufinale FA kupa.

Najzaslužniji za pobjedu Junajteda bili su golman David de Hea, koji je imao nekoliko odličnih intervencija, kao i Marsel Zabicer, koji je postigao gol za preokret. Prethodno je Fulam poveo preko Aleksandra Mitrovića, a izjednačio je Bruno Fernandeš, koji je na kraju postigao još jedan gol i postavio konačan rezultat.

Već u trećem minutu De Hea je najavio odlično popodne i dobrom intervencijom spriječio Diopa da postigne gol.

Fulam je dobro igrao u prvom dijelu, već tada mogao i do gola, ali je poslije 45 minuta bilo 0:0.

Gosti su na "Old Trafordu" poveli poslije pet minuta igre u nastavku - Mitrović je nakon kornera i gužve bio najprisebniji u petercu i ekipu iz Londona doveo u vođstvo.

U 65. minutu Mitrović je mogao da postigne još jedan gol, ali je De Hea fantastično reagovao i zaustavio njegov udarac.

Nakon toga su krenula uzbuđenja - u 70. minutu je Sančo izašao sam ispred Lena, prošao ga, ali je loptu sa gol linije izbacio Vilijan. Nakon pregleda snimka, arbitar je dosudio penal i Vilijanu dao crveni karton, jer je Brazilac igrao rukom. Tada je Mitrović burno reagovao, pa je i on isključen, a u svlačionicu je ranije morao i menadžer Fulama Marko Silva. Siguran sa 11 metara bio je Fernandeš.

Nakon izjednačenja bilo je jasno da će Junajted brzo i do drugog gola. Samo dva minuta nakon pogotka Fernandeša u listu strijelaca se upisao i Zabicer, koji je danas odigrao odličnu utakmicu.

U finišu je Fernandeš postigao drugi gol na meču.

Junajted će u polufinalu igrati sa Brajtonom, dok drugi polufinalni par čine Mančester siti i Šefild junajted.