Adios Sevilja - Lester sada piše evropsku bajku

Lester i Juventus u četvrtfinalu. Jovetić igrao 45 minuta. Sjutra Atletiko - Bajer i Monako - Mančester siti
104 pregleda 0 komentar(a)
Šmajhel, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.03.2017. 21:59h

Lester je u evropskoj eliti, šampion Engleske je među osam najboljih evropskih ekipa.

"Lisice" su u revanšu osmine finala savladale Sevilju 2:0, nadoknadile poraz iz prvog meča od 2:1 i naći će se u petak u žrijebu sa gigantima, poput Barselone, Reala, Bajerna...

Golovima Morgana i Olbrajtona, Lester je poveo 2:0, a kada je Nasri zbog udaranja Vardija isključen, izgledalo je da uzbuđenja neće biti.

Sevilja je, međutim, dobila penal, a Kasper Šmajhel izrastao u apsolutnog heroja - sin legendarnog Petera odbranio je šut Nzonzija i riješio dvomeč.

Šmajhel je i u prvom meču zaustavio penal Korei.

Sevilja je pokazala malo, imala je šansu Nasrija na početku meča i prečku Eskudera, te sumnjivo dosuđeni penal.

Stevan Jovetić je igrao u drugom poluvremenu.

U četvrtfinalu je i Juventus, koji je i u revanšu bio bolji od Porta 1:0.

Tok meča

Još jedan zicer promašio je Vardi, nakon sjajne kontre dvojice Alžiraca, Slimanija i Mareza.

86. minut - Vardi je mogao sve da riješi - udarac glavom, nije najbolje reagovao Riko, ali je lopta ipak završila u korneru.

Sevilja i bez trenera - isključen je Sampaoli zbog protesta.

79. minut - Šmajhel je heroj Lestera - danski golman, Peterov sin, odbranio je penal Nzonziju.

Danski div je i u prvom meču zaustavio penal Korei.

Dosuđeni penal izazvao bi mnogo polemika da je pretvoren u gol.

Po mišljenju sudije Orsata, skrivio ga je upravo Šmajhel, jer je faulirao Vitola.

74. minut - trenutak ludila Samira Nasrija, u momentima kada je Sevilja sabila rivala u šesnaesterac, a nakon što je Korea imao dobru šansu.

Nasri je glavom udario Vardija, a sudija Orsato mu pokazao drugi žuti karton.

Sevilja sa 10 igrača.

Juve otaljava posao protiv Porta, a mogao je i do 2:0. Nije pogodio Iguain.

Treća izmjena u Sevilji - Korea umjesto Ben Jedera.

67. minut - opasan Lester. Izborili su se domaći fudbaleri za loptu, opasno je ubacio Marez, a nakon intervencije Rika, loše je šutirao Vardi.

Lester ima 2:0, ali Kreg Šekspir ne mijenja stil - izašao je Okazaki, ušao Slimani, još ofanzivniji igrač od Japanca.

Sevilja je prebacila igru na polovinu Lestera, ali je čvrst i organizovan blok domaćina.

Olbrajton je igrač za najveću scenu, oba gola ove sezone postigao je u Ligi šampiona.

55. minut - u trenucima dominacije Sevilje, stigao je drugi gol Lestera.

Loša reakcija Ramija, koji je slabo ispucao loptu, a Mark Olbrajton je smirio i poslao u donji lijevi ugao.

53. minut - Serhio Eskudero nije imao sreće. Prečka je spasila Lester nakon spektakularnog udarca sa 30 metara igrača Sevilje.

Veliku šansu za Porto u Torinu imao je Tikinjo.

Sevilja je dobro počela drugo poluvrijeme, četiri minuta se igralo pred golom Lestera.

Ulazi Stevan Jovetić da probudi Sevilju. Zamijenio je Sarabiju.

Ušao je i Marijano, umjesto Merkada.

Nakon prvih 45 minuta, Lester ima rezultat i igru za četvrtfinale.

Vodi golom Vesa Morgana protiv Sevilje, koja je samo u trećem minutu ugrozila gol rivala.

Stevan Jovetić sa klupe čeka šansu.

U Torinu, Juventus slavi prolaz među osam najboljih. Ima 1:0 protiv Porta, nakon 2:0 iz prvog meča, kao i igrača više.

42. minut - Juve rješava sve dileme - 1:0, Dibala iz penala, a Porto će, kao i u prvom meču, imati igrača manje.

Crveni karton dobio je Maksi Pereira, jer je rukama blokirao šut Iguaina iz neposredne blizine.

Lester se nije povukao nakon vođstva, gosti imaju veći posjed, ali odličan presing igraju "lisice" i odbijaju rivala daleko od gola.

Kapiten Lestera Ves Morgan postao je prvi fudbaler sa Jamajke koji je postigao gol u Ligi šampiona.

Zemlja Useina Bolta i najbržih ljudi na svijetu sada ima i fudbalskog heroja.

Sevilji je sada neophodan gol, ali Lester ne mora da juri. Vrlo komplikovana situacija za goste.

27. minut - vodi Lester. Ima rezultat za četvrtfinale. Centrirao je Marez iz prekida, a na drugoj stativi bio je kapiten Ves Morgan.

25. minut - rekorder Iker Kasiljas, koji nastupa 175. put na evro-sceni, sjajno je zaustavio šut Mandžukića.

21. minut - opasan napad Sevilje. Brzo su Nasri i Ben Jeder prebacili loptu pred gol Lestera, a Sarabija šutirao sa 20-ak metara. Bez opasnosti po Šmajhela.

Lester je u naletu, "lisice" su imale dva opasna ubacivanja sa strane, imaju i veći posjed.

Žuti karton za Nasrija, zbog faula sa leđa nad Ndidijem.

Juventus dominira i u revanšu sa Portom, zaista bi bilo pravo čudo da šampion Italije ispusti 2:0 iz prvog meča.

Odličan ritam u Lesteru. domaćin pun energije i entuzijazma, ali Sevilja kontroliše za sada.

U Torinu, Juve je mogao do vođstva, ali je Dibala bio zamalo neprecizan.

3. minut - velika šansa za Sevilju. Nasri je prevario Morgana, šutirao u bliži ugao, ali je Šmajhel bio siguran. Danac je blistao u prvom meču, odbranio je i penal Korei.

Počeli su mečevi u Lesteru i Torinu.

Stevan Jovetić na klupi će početi istorijski meč za Sevilju, protiv Lestera u gostima, u revanšu osmine finala Lige šampiona.

Sevilja ima prednost od 2:1 iz prve utakmice i priliku da se prvi put plasira među osam najboljih evropskih ekipa.

Horhe Sampaoli ukazao je povjerenje Visamu Ben Jederu, a ne Jovetiću, iako je naš reprezentativac u posljednjem kolu Primere postigao gol protiv Leganjesa, a u prvom duelu sa Lesterom bio najbolji pojedinac meča.

Lester se preporodio od dolaska Krega Šekspira, nakon tog meča na "Pishuanu", šampion Engleske je ostvario dvije vezane pobjede u Premijer ligi, odigrao vrhunski protiv Liverpula i Hala, tako da sa velikim optimizmom čeka revanš sa jednom od najboljih španskih ekipa i šansu da se u debitantskoj sezoni plasira u četvrtfinale.

Atmosfera na "King Pauer stadionu" biće sigurno veličanstvena, "lisice" čeka velika podrška navijača.

Sevilja nije poražena na tri gostovanja u grupnoj fazi, a nije primila gol u tih 27'0 minuta.

Lester je, međutim, pobijedio na tri meča kod kuće u prvoj fazi takmičenja.

U drigom meču ne bi trebalo da bude neizvjesnosti, jer Juventus dočekuje Porto, koga je u gostima savladao 2:0.