Almerija bolja od Malage, Atletiko pobjedom otvorio 2015.

Atletiko Madrid, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.01.2015. 23:06h

Navijači Atletika nisu dočekali debi Fernanda Toresa (tek od ponedjeljka će biti i zvanično novi igrač „kolćonerosa”), ali na terenu nije bilo nikakvih problema - tim Dijega Simeonea je u prvom meču u 2015. godini savladao Levante sa 3:1 u Primeri.

Za golove je ovog puta bio zadužen sve bolji Antoan Grizman, koji je pogodio glavom dva puta (u 18. i 47. minutu), pa ni gol Nabila el Zara u 62. nije promijenio ništa, jer je domaćin u laganom ritmu došao do tri boda.

"Pustite golove koje je dao Grizman. Ono što mi se svidjelo kod njega je rad na terenu. Primanje lopte, kombinovanje, igra između linija protivnika...", rekao je Simeone.

Pobjedu je potpisao Dijego Godin u 82. nakon prekida.

Atletiko se sada izjednačio s Barselonom na drugom mjestu, s tim što „blaugrana” ima utakmicu manje - sjutra veče je čeka gostovanje Sosijedadu.

Pred šampionom je paklenih 10 dana, jer ga već u srijedu čeka prvi meč Kupa kralja s Realom (kod kuće), potom i duel s Barsom u Primeri (u gostima), te revanš s gradskim rivalom.

Atletiko se sada izjednačio s Barselonom na drugom mjestu, s tim što "blaugrana" ima utakmicu manje - sjutra veče je čeka gostovanje Sosijedadu.

Sevilja je na „Pishuanu” savladala Seltu golom Nika Parehe, ali je strahovala do posljednjeg trenutka, iako je više od 70 minuta imala igrača više, jer je u 21. isključen Karles Planas...

Viljareal je remizirao u gostima protiv Elćea (2:2, vodio je sa 2:0) i prekinuo seriju od pet trijumfa.

Almerija je bila bolja od Malage u gostima (2:1), dok je Deportivo na "Rijasoru" savladao Atletik sa 1:0.

Atletiko M. - Levante 3:1 (Grizman 18, 47, Godin 82 - El Zar 62)

Sevilja - Selta 1:0 (Pareha 32)

Elće - Viljareal 2:2 (Žonatas 26, Rodriges 35 - Vijeto 12, Uče 17)

Deportivo - Atletik B. 1:0 (Kavaleiro 24)

Malaga - Almerija 1:2 (Samuel 73 - Hemed 39, (penal) 76)