Arsenal bolji od Vest Hema, Siti ubjedljiv

Mančester siti je bio ubjedljiv protiv Sanderlenda sa 3:0, u prvom meču sedmog kola engleske Premijer lige.
2 komentar(a)
Mančester siti, Foto: Beta AP
Ažurirano: 06.10.2012. 18:51h

Roberto Manćini je za duel sa Sanderlendom odlučio da napravi rez, promijeni čak sedam igrača koji su bili prvotimci u Ligi šampiona protiv Borusije Dortmund i reakcija je stigla - šampion je pobijedio sa 3:0 i prvi put u sezoni odigrao 90 minuta u kojima nije primio gol.

"Opet smo promašivali mnogo šansi, kao i u svim prethodnim utakmicama, ali zadovoljan sam. Igrali smo dobro, jedino tako možete da pobijedite čvrstu ekipu kakva je Sanderlend", rekao je Italijan.

Aleksandar Kolarov je pogodio iz slobodnog udarca već u 5. minutu, a u 60. je asistirao Serhiju Agueru za gol kojim je meč praktično bio riješen.

Kasnije se upisao i Džejms Milner iz slobodnog udarca.

Sitiju je, međutim, sve uzalud dok Čelzi u Premijer ligi djeluje ovako moćno.

"Plavci" su deklasirali Norič (4:1) i sačuvali četiri boda prednosti u odnosu na "građane".

Norič je poveo u Londonu, ali je to bilo sve, jer su „plavci” već do poluvremena riješili meč golovima Fernanda Toresa, Frenka Lamparda i Edena Azara.

U drugom dijelu se upisao i Bane Ivanović.

Arsenal je prošle sedmice izgubio od Čelzija, ali nije dozvolio da mu izmakne i drugi londonski derbi.

"Tobdžije" su bile bolje od Vest Hema (3:1), a tri boda su obezbijedile tek u finišu - prvo je pogodio Teo Volkot, a potom i Santi Kasorla fantastičnim udarcem sa 20 metara.

Gol za 1:1 dao je Olivije Žiro i to mu je prvi u Premijer ligi.