Arsenal opet lider nakon trijumfa u Birmingemu

Londonski tim pobijedio Aston Vilu sa 2:1 i poslao jasnu poruku da je sazreo za šampionsku titulu
Arsenal, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.01.2014. 22:36h

Arsenal se vratio na čelo tabele Premijer lige nakon što je ta pozicija, zahvaljujući rasporedu takmičenja, u subotu pripala Čelziju, a u nedjelju Mančester sitiju.

"Tobdžije" su slavile sa 2:1 na gostovanju Aston Vili u Birmingemu, što im je četvrta uzastopna pobjeda nakon serije od tri meča bez trijumfa (poraz od Sitija, neriješeni ishodi a Čelzijem i Evertonom).

Četa Arsena Vengera imala je sigurnu prednost u prvom poluvremenu, vodila je 2:0 već u 15. minutu, ali se u nastavku kockala i dozvolila domaćinu da u finišu umalo izjednači na 2:2.

To se ipak nije dogodilo, jer je Arsenal sazreo kao tim, sa svim šampionskim osobinama.

Džek Vilšir je u 14. minutu načeo domaćina nakon sjajne akcije Mesuta Ozila i Naća Monreala.

Prošlo je tek nešto više od 60 sekundi kada su se navijači gostiju ponovo radovali - na asistenciju Vilšira, neodbranjivo je pogodio Olivije Žiru.

Mogao je Arsenal da postigne i treći gol i riješi pitanje pobjednika, umjesto toga reagovala je Aston Vila - Santi Kasorla je izgubio loptu u opasnoj zoni, a Kristijan Benteke pogodio za 2:1 i prekinuo golgeterski post koji je trajao 14 sati i 45 minuta.

"U prvom poluvremenu smo igrali, u drugom smo se borili. Pokazali smo dobru igru na oba dijela terena", rekao je Venger.

Bilo je malo panike u odbrani "tobdžija" u finišu, šansu za domaće imao je Andreas Vajman, sudija je dodao šest minuta nadoknade, ali je ostalo 1:2...