Arsenal prokockao dva gola prednosti na gostovanju Votfordu

Kike Sančes Flores je uspio da izbjegne poraz u debiju na klupi Votforda
1491 pregleda 0 komentar(a)
AP, Foto: Alastair Grant
Ažurirano: 15.09.2019. 20:17h

Arsenal je nakon nešto više od pola sata igre u Votfordu imao dva gola prednosti, ali nije mogao više od remija (2:2) na debiju Kike Sančes Floresa na kupi "fenejraša" Premijer lige.

Oba pogotka za "tobdžije" je postigao Gabonac Pjer- Emerik Obamejang, u 21. i 32. minutu.

Ipak, Votford je odigrao sa puno želje, oduzeo je posjed lopte u drugom poluvremenu i golovima Kleverlija u 53. i rezerviste Pereire sa penala u 81. minutu je došao do drugog uzastopnog remija, nakon tri startna poraza.

Sa druge strane Arsenal je nakon dvije pobjede, vezao tri utakmice bez trijumfa i ima svega osam bodova.

U prvom meču dana Everton je iznenađujuće lako uzguubio na gostovanju Bornmutu 3:1

Vilson u 23. i 77. minutu, te Frejzer u 67. minutu su trasirali domaćinu važnu pobjedu, kojom se sa sedam bodova izjednačio na tabeli sa Evertonom, za koji je jedini gol postigao Kalvert-Luin u 44. minutu.