Arsenal prošao Udineze

Van Persi i Žervinjo, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.08.2011. 21:03h

Arsenal je u Ligi šampiona, jer je bolje koristio svoje prilike u oba meča, dok Udineze ima za čim da žali, posebno zbog prvog meča, u kojem je mogao mnogo bolje od minimalnog poraza - londonski tim je večeras slavio 2:1 (1:0 u prvom meču), i zasluženo ide u elitu.

Udineze je dominirao u prvom poluvremenu, a bolju igru krunisao je u 39. minutu sjajnim golom glavom Di Natalea. Čini se da je sve nade domaćina raspršio Van Persi u 55. minutu, nakon odličnog prodora i asistencije Žervinja.

Samo tri minuta kasnije Udineze je imao priliku da ponovo otvori meč, jer je Vermalen igrao rukom i skrivio penal. Međutim, šut Di Natalea je odlično odbranio Šćećni, čime su raspršene sve nade Udinezea. Konačan udarac zadao je Volkot u 69. minutu nakon odličnog kontranapada...

Mjesto u eliti obezbijedili su i Viktorija Plzen, BATE i Lion.

Udineze – Arsenal 1:2 (1:0) - prvi meč 0:1

Di Natale 39. – Van Persi 55, Volkot 69.

Viktorija Plzen – Kopenhagen 2:1 (0:1) - 3:1