Arsenal razbio Čelsi, Siti nezadrživ, Junajted napokon moćan

Siti ostvario šestu pobjedu zaredom, Junajted deklasirao šampiona
Mančester junajted, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.09.2016. 18:45h

Mančester siti ostvario je šestu vezanu pobjedu, Junajted prekinuo niz od dva poraza, Arsenal za 45 minuta "razbio" Čelsi, a Liverpul ponovo bio u golgeterskom ritmu, rezime je prvog dijela petog kola Premijer lige.

U posljednjem meču dana, Arsenal je već u 14. minutu imao 2:0 protiv Čelsija, a na poluvremenu i nedostižnih tri gola pednosti.

"Tobdžije" su u sjajnoj seriji, imaju četiri trijumfa u nizu, a Antonio Konte sada zna šta je Premijer liga - Čelsi je na posljednja tri meča osvojio samo bod.

Siti pod vođstvom Pepa Gvardiole djeluje nezadrživo na startu. Svonsi se držao u prvom poluvremenu, u nastavku je poklekao pred naletima lidera. Dva gola postigao je Aguero, ukupno pet u sezoni, upisao se i Sterling.

Junajted je u prvom meču dana konačno bio moćan i ubjedljiv. Do poluvremena su “đavoli” napunili mrežu šampiona, a od četiri gola, tri su postigli nakon kornera.

Murinjo je ostavio na klupi Runija i Felainija, a konačno se upisao i najskuplji fudbaler svih vremena – Pol Pogba.

Liverpul igra sjajno, uknjižio je treću uzastopnu pobjedu. Pet golova postigli su izabranici Jirgena Klopa protiv Hala, ukupno 11 u toj mini-seriji pobjeda...

Arsenal – Čelsi 3:0

Sančes 11, Volkot 14, Ozil 40.

Арсенал - Челси 3-0 (24 сентября 2016 г, Чемпионат Англии) от Независимый спорт на Rutube.

Bornmut – Everton 1:0

Stanislas 23.

Liverpul – Hal 5:1

Lalana 17. Milner 30. (penal), 70. (penal), Mane 36, Kutinjo 52. - Mejler 51.

Ливерпуль - Халл Сити 5-1 (24 сентября 2016 г, Чемпионат Англии) от Независимый спорт на Rutube.

Svonsi – Mančester siti 1:3

Ljorente 13. - Aguero 9,65. (penal), Sterling 77.

Суонси Сити - Манчестер Сити 1-3 (24 сентября 2016 г, Чемпионат Англии) от Независимый спорт на Rutube.

Mančester junajted – Lester 4:1

Smoling 22, Mata 37, Rašfor 40, Pogba 42. - Grej 59.

Манчестер Юнайтед - Лестер Сити 4-1 (24 сентября 2016 г, Чемпионат Англии) от Независимый спорт на Rutube.

Nedjelja: Vest Hem – Sautempton. Ponedjeljak: Barnli – Votford.